Гора Довбушанка

16515 Переглядів

Опис

Гора Довбушанка -1642613579Довбушанка (Добошанка, Довбошанка) – гірська вершина Довбушанського хребта, що складається з двох частин: перша – це масив гори Довбушанки, що включає власне гору Довбушанку (1754 м), гору Ведмежик і гору Пікун, а на сході, через перевал, з'єднується з горою Товста, друга частина хребта – це масив гори Полянські. Весь хребет Довбушанка-Полянські знаходиться в межах природного заповідника «Горгани». Багато хто стверджує, що подорожувати Горганами влітку навіть цікавіше і складніше, ніж Чорногорою. Якщо пощастить з погодою, то перехід високим хребтом українських Карпат видасться райдужним і легким.

Гора Довбушанка знаходиться в Івано-Франківській області. Висота гори – 1754 м. Південні схили гори пологі, в той же час північні – круті. Довбушанка представлена пісковиками, є кам'яні розсипи. На схилі розташовано притулок з однойменною назвою "Довбушанка". Схили вкриті ялиновими лісами. На вершині – криволісся з сосни гірської, різнотрав'я і лишайників.

Гора Довбушанка популярна серед туристів. Про гору написано чимало легенд і переказів. Кажуть, що так назвали її на честь легендарного опришка – Олекси Довбуша. На горі є пагорб і в одному місці – плита величезна, ніби двері. Начебто довгий час стояв там будинок з величезних букових колод. Потім його спалили, щоб не було пам'яті про Довбуша, бо він у тій хаті не одну зиму перезимував.

Взимку г.Довбушанка є однією з найскладніших вершин в Карпатах для підкорення альпіністами, а влітку це досить легка та захоплююча мандрівка.
За легендою саме під цією горою Олекса Довбуш заховав всі свої скарби…
Довбуша́нський хребе́т складається з двох частин: перша - це масив г. Довбушанки, який включає власне г. Довбушанку (1754 м), г. Ведмежик та г. Пікун, а на сході, через перевал, з'єднується з г. Товста; друга частина - це масив гори Полєнські, що об'єднує вершини г. Полєнські (1674 м), г. Козі та г. Кози-Гори. Увесь хребет Довбушанка-Поленські знаходиться в межах Природного Заповідника «Ґорґани» і охоплює площу 5 тис. га. Тут беруть свій початок такі ріки як Зубрівка, Федоцил, Ситний, Черник, що є лівими притоками р. Зелениця у водозборі р. Бистриця Надвірнянська.
Особливістю живої природи хребта Довбушанка-Поленські є природне місцезростання сосни кедрової європейської , яка є реліктом третинного періоду. Окрім того в межах заповідної території збереглися смерекові праліси віком 150-200 років. На території хребта відомо дві популяції Туруна Фабра Українського, який є реліктом льодовикового періоду і в Ґорґанах утворює ендемічний підвид, поширений виключно на території Івано-Франківської області. Одна з популяцій охоплює Довбушанський масив, а інша - Полєнський масив, і є цілковито ізольованими одна від іншої. Особливістю поширення цього нелітаючого виду є те, що екологічні умови необхідні для здійснення життєвого циклу, існують лише на висотах більше 1500 м у межах кам'яних розсипів.

Гора Довбушанка Карта

Коментарі

  • І.Оробець 11.01.2015

    Рекомендую, не пожалієте