Яблуниця

13531 Переглядів

Опис

Яблуниця-1620458594Яблуниця, один з найвідоміших гірськолижних курортів, розташувався на висоті 960 м над рівнем моря, на відстані 35 км від Яремче, під Яблуницьким перевалом на межі Івано-Франківської та Закарпатської області
Найвищими вершинами, які оточують село Яблуницю, є: г. Діл (1045 м н.р.м.), м. Довгий Грунь (971,1 м н.р.м.), м. Перехрестя Перехрестя (1091,5 м н . у.м), м. Щербанів Верх (1069,9 м н.р.м.). Зручне географічне положення селища, з'єднання автотрасою з Івано-Франківськом і Ужгородом, налагоджене автобусне з'єднання з Яремче та Івано-Франківськом, надзвичайна краса природи, зручні гірські схили приваблюють сюди туристів не лише з усіх куточків України, а й закордону.
Якщо Вас цікавить східно-європейська історія та культура, Ви шукайте спокою серед високогірних пейзажів, хочете насолодитися цілющим повітрям і прогулятися вздовж гірських річок з кришталево чистою водою, відпочинок в Яблуниці - це те, що Вам потрібно. Яблуниця-1620458594
У Яблуниці Вас завжди зустрінуть місцеві господарі, відомі як гуцули. Це дуже привітні, веселі і відкриті люди. Тут Вам з радістю запропонують гуцульські страви - досить прості і водночас оригінальні. Вони подобаються і європейцям, і американцям. Найчастіше страви готують з кукурудзяною крупою, картоплею, білими грибами. Популярними є грибна і Бурякова юшки, копчена свинина і ковбаса. Гуцули також славляться бринзою-сиром з овечого молока, який готується на високогірних пасовищах, чаями з лікувальних трав.
Відпочинок у Яблуниці подарує Вам безліч хвилин захоплення красою та історією цього краю.
Кількість, типи і довжина спусків
Яблуниця є курортом, який має всі умови для розвитку гірськолижного туризму. Тут розміщені 10 бугельних підйомників довжиною від 100 до 1000 м з трасами різного рівня складності і легким під'їздом до них, з яких 8 знаходяться в самому селі і два безпосередньо на Яблунецькому перевалі, біля ресторану "Беркут".
Траси:
* Траса \ "Динамо \" довжиною близько 1км, для досвідчених лижників,
* Траса \ "Чешка \" довжиною 1км, для досвідчених лижників,
* 2 траси середнього рівня,
* Траси для початківців.
Безпосередньо біля підйомників знаходяться місця, де можна перекусити, пункти прокату спорядження, а також тут легко можна знайти досвідчених інструкторів.
Також з Яблуниці щоранку від'їжджають мікроавтобуси на Буковель, які ввечері привозять лижників тому.
Визначні пам'ятки
Любітелі екскурсій можуть зробити одноденні походи в гори: Говерла, Хом'як, Синяк, Добошанка, полонина Довга, піші прогулянки до лікувальних джерел типу \ "Нафтуся". Тут у Вас з'явиться унікальна можливість більше дізнатися про історію та культуру краю, здійснивши автобусну екскурсію по Гуцульщині, насолодитися мальовничими краєвидами та вдихнути справжнє чисте повітря, піднявшись в гори одним із відомих туристичних маршрутів.
Проживання
Кімнати в приватному секторі, котеджі, бази відпочинку - з житлом у Яблуниці проблем немає.
Перекусити можна і за межами баз відпочинку. Добре пообідати обійдеться в 40-50 грн. з людини.
Як дістатися
Краще всього їхати поїздом до Івано-Франківська, а далі - від вокзалу до Яблуниці їхати маршруткою. Час в дорозі - приблизно 2 години

Яблуниця Карта

Коментарі