Стежка Довбуша

20970 Переглядів

Опис

Стежка Довбуша -1624089008Стежка Довбуша в Яремче - є мальовничим художньо-меморіальним комплексом, що бере свій початок в заповідному урочищі «Дрібка», проходить між скелями до «Комора Довбуша», і виходить на Запрутський хребет (Горгани). Маршрут тягнеться до вихідної точки, і робить замкнуте коло. Тривалість цього маршруту становить близько 3-4 годин.

Стежку Довбуша створили в пам'ять про великого ватажка Олексу Довбуша, а також багатьом народним месникам. Довбуш діяв в 1738-1745 рр., ставши ватажком повстання опришків (селян з Прикарпаття, Буковини та Закарпаття, які виступали проти). Олекса Довбуш увійшов в історію як хороший організатор народної сили.
Гора Добушанка також варта уваги. На ній часто бував Довбуш. Цікавим є камінь Довбуша, який знаходиться уздовж траси. Існує кілька легенд про його походження. Одна легенда свідчить, що Довбуш відламав скелю під час бою з поляками, кинувши її на противників. Вів тоді камінь і лежить на стежці. Інша історія говорить про те, що на камені зображено портрет самого Олекси, який підніс герою місцевий художник. Щоб подивитися на цей шедевр, камінь потрібно перевернути ...
На Стежці Довбуша знаходяться скульптури Дарія Грабаря, які присвячені опришкам, що боролися за звільнення галицьких селян від кріпацтва.
Скелі Довбуша також розташовані на стежці. Це сукупнысть кам'яних брил рідкісного ямненського пісковика, що застиг на цьому місці ще під час льодовикового періоду.
Давні легенди свідчать, що туті заховані скарби Олекси Довбуша, а вхід до печери, яку ніхто не бачить, комусь обраному вкаже цвіт папороті в одну з ночей на Івана Купала. А той, хто спробує заволодіти багатством безроздільно, перетвориться на камінь.
Стежка Олекси Довбуша - це загадкова, чарівна та велична пам'ятка, яка зберігає таємницю великого і непереможного українського народу.

Стежка Довбуша Карта

Коментарі

  • сашуля 20.02.2013

    )))