Опис

Прут-1620458968Прут бере свій початок з-під Говерли та Чорногірського масиву, що в Карпатському НПП, і тече аж до Дунаю. Річка тече чудовим вузьким кань­йоном, оминаючи на своєму шляху численні скелі та відмарування карпатських пісковиків, села та містечка. Русло Пруту вузьке, має гір­ський характер, дуже багато порогів, перекатів та каміння, що розкидане на шляху бурхливих потоків.

Прут вважається більш складною річкою, ніж Черемош, його освоєння туристами-водниками почалося значно пізніше, тому для цієї річки вам варто підкачати м'язи і набратися сил. Сплавляючись Прутом, оминаючи численні пороги та перекати, обов'язково послухайте як тихо і чарівно говорять береги гуцульського краю до гостей. На цих берегах зростають енде­мічні та реліктові види флори України - роді­ола рожева, арніка гірська, беладонна звичайна, баранець звичайний, любка дволиста, тирлич жовтий, що потребують охорони, а для прихиль­ників риболовлі тут водиться форель, верхо­водка, карпатська марена, мінога та ін.

Маршрут, який пропонують для сплавляння, має довжину близько 200 км і простягається від Ворохти до Чернівців.

Найцікавішою на цьому проміжку є верхня частина, з найскладнішим ланцюгом порогів -

Ворохта-Яремче (30 км), котра за бажання, може бути продовжена до Делятина. Найкра­щий період для проходження цього шляху -кінець квітня-травень, оскільки в цей період тут є достатньо води для вдалої подорожі.

Річка на цьому проміжку дуже бурхлива, порожиста, швидка та потребує постійної уваги і майстерності під час сплаву. Ця частина Пруту вважається найскладнішою і найцікавішою для спортсменів. Адже тут на вас чекають такі відомі пороги, як Ворохтянський, що простяг­нувся на 600 м, Яблунецький, з кількома каска­дами перешкод, поріг Женецький, Рудий, Прикарпатський, Довбуша, мальовничий кань­йон, відомий як Ямненський прорив, а найсмі-ливіших - 12-метровий, найбільший і найвідоміший у Карпатах водоспад Пробій (Перебий) у Яремчі.

Варто відвідати: Ворохту, що має декілька штучних лижних трамплінів, церкву Різдва Богородиці, Яремче, де варто побувати у краси­вому ресторані Гуцульщина, що збудований без жодного цвяха в гуцульському стилі, скелі Довбуша, екологічний центр Карпатського НПП та знаменитий сувенірний базар,ус.Дора кра­сивий Монастир аудитів: церква св.Іллі, дзві­ниця. Також звідси можна здійснити походи на навколишні вершини Чорногірськогота Ґор-ґанських хребтів. Зокрема, на Лисину Кос-мацьку, Рокиту Велику, Хомяк, Синяк, Явірник і інші.

Якщо ви вирішили мандрувати влітку, для цього часу підійде сплав нижньою ділянкою -із Снятина до Чернівців. Гори залишилися позаду, ріка розливається широкою долиною. Береги тут низькі, покриті чагарником і лісами, повсюди тихо і спокійно можна відпочити.

Варто відвідати: Снятии з однією з найви­щих ратуш та церквами; с.Лужани де є Свято-Вознесенська церква - найдавніший храм у Чернівецькій області, стародовній дендро­парк і панський палац та перлину Буковини -Чернівці, які ще називають маленьким Віднем.

Прут Карта

Коментарі