Манявський водоспад

25448 Переглядів

Опис

Манявський водоспад-1606157969Манявський водоспад розташований в Івано-Франківській області, біля села Манявка. Знаходиться вище Манявського монастиря, у гірській ущелині між стрімчастих скель, куди сонце заглядає дуже рідко і ненадовго.

Івано-Франківська область славиться своїми мальовничими водоспадами. Одним із найвідомиших і найпопулярніших серед туристів є Манявський водоспад, висота якого близько 18 метрів. Це справжнє чудо природи, розташоване неподалік від гірського села Манява, відомого своїм давнім монастирем – Скитом Манявським. Відстань від монастиря до водоспада – 6 км, три з яких тягнуться лісовою стежиною. Отже, чудові краєвиди і свіже повітря гарантовані кожному, хто вирішить пішки здолати цей шлях. Для всіх інших у місцевих мешканців є власний “цікавий транспорт”, який доставить всіх охочих до самого водоспаду.

Саме про Манявський водоспад впевнено можна сказати відому фразу:

“Краще один раз побачити, ніж сто раз почути”. Знаходиться він в мальовничому каньйоні, подалі від людського галасу, там де можна відчути всю силу і велич природи. Адже саме поряд із потужним каскадом води людина здатна відновити свої сили і енергетику, очистити думки.

Манявський водоспад - один із самих казкових, красивих і загадкових водоспадів Карпат. Але потрапити туди досить важко. Водоспад являє собою вражаюче видовище. Висота водоспаду близько 20 метрів, вода з нього спадає декількома каскадами. У підніжжя водоспаду - невелике дрібне озерце, у якому при бажанні можна було б викупатися. У старі добрі часи тут відбувалися язичеські обряди. І саме близькі до природи язичеські Боги нібито допомагають зберегти молодість, що уходить.

На західному березі ріки Латориця, поблизу села Старуня Івано-Франківської області, розташований єдиний в Україні діючий вулкан. Правда, вулкан цей - грязьовий. Вулкан має більше сотні мікрократерів і діє на площі в шістдесят гектарів. Остаточно ще не удалося визначити причину вивержень вулкана. Вони, як правило, відбуваються ввечері, приблизно в 6-8 годин.

Манявський водоспад Карта

Коментарі

 • Марія 23.08.2013

  Красиво... Але потрібно завчасно попереджати!!! Обов'язково слід вибирати зручне взуття, яке б фіксувало ногу. Бажано йти у сонячну погоду і не в період повноводдя рік. Адже умов для переходу ріки ( її доводиться пересікти 6 разів на шляху ) нема! Просто місцями або камінь кинути, або перескакувати по вже накиданих ))) Тому наберіться терпіння, шлях далекий і в гору. Запас їжі теж не завадить))) Тоді ваших вражень ніщо не зіпсує! Приємної подорожі!

 • Юля 29.06.2011

  так, вражень від побаченого дуже багато , ми були просто захоплені ним

 • ярослав. 24.05.2011

  був там декілька днів назад враження маса, бо це найкраще, що я бачив у житті , там просто чудово.Хто має можливість туди поїхати, обов'язково поїдьте, я впевнений, що не пожлкуєте.Правда туди трохи погано добиратись, але це того варте!

 • Аліна 02.03.2011

  дуже гарний водоспад і природа навколо, в тих краях і грибочків багато так що варто відвідати!