Гута

14563 Переглядів

Опис

Природа в Карпатах дуже різноманітна. Зимовий відпочинок в Карпатах - це насолода прогулянкою уздовж гірської річки з прозорою водою, милування краєвидами карпатських гір і лісів, а крім того, зимовий відпочинок в Карпатах - це гірські лижі.
Одне з таких місць, де Ви зможете поєднати зимовий відпочинок в Карпатах і гірські лижі - це курорт Гута. Це село знаходиться на відстані 35 км від районного центру смт Богородчани, у верхній течії річки Бистриці Солотвинської. Це старовинне гірське село в Карпатах останнє на трасі, оточений з трьох сторін горами.
Назва села Гути походить від місцевої назви плавильної печі. У таких "гутах" виплавляли скло або метал. Сьогодні Гути - це курорт в Карпатах, де чудово уживаються гірські лижі і дика природа.
Гута - початковий пункт багатьох туристичних маршрутів по Карпатах. Крім того, це місце для дуже тихого і спокійного відпочинку, місцеві ліси повні ягід та грибів.
Мобільний зв'язок тут просто чудовий, завдяки дачі колишнього президента країни, тут зв'язок із зовнішнім світом присутній практично завжди, навіть коли ви знаходитесь на горі та збираєте свої гірські лижі.
Доїхати до села Гути можна маршрутками з Івано-Франківська область або автобусом з Богородчан. Розклади та маршрути руху досить часто змінюються, тому не рекомендуємо розраховувати на останні маршрути за розкладом - можуть не приїхати.
У селі знаходиться однойменний пансіонат для туристів і любителів покататися на гірських лижах у Карпатах. Всього за 500 метрів від пансіонату «Гута» розміщується бугельний підйомник завдовжки 450 метрів, який даставаіт вас на гірськолижну трасу. Розрахована траса на початківців гірськолижників і сноубордистів. Наявність снігу залежить від погодних умовах, так як немає снегонапиленія і утрамбовивателя. На території пансіонату працює прокат гірських лиж та сноубордів. На жаль, підйомник працює нерегулярно, про його роботу можна дізнатися в адміністратора пансіонату «Гута».
Серед визначних пам'яток тутешніх місць, звичайно якщо не враховувати гірські лижі, - зберігся монастир фортеця в селі Манява. Православний Манявський скит заснований 1606 вихованцем Афонсукого монастиря, вихідцем з Тисмениці І. Княгиницький. Біля монастиря лежить Блаженний камінь з цілющим джерелом, камінь шанувався як святилище ще з язичницьких часів. У селі Богородчани зберігся комплекс Домініканського монастиря, побудованого в 1742-1762 роках, складається з костелу, келій і стіни з воротами.
Мобільний зв'язок тут просто чудовий, завдяки колишній дачі колишнього президента. Доїхати до села можна маршрутками з Івано-Франківська або автобусом з Богородчан. Розклади та маршрути руху досить часто змінюються, тому не рекомендуємо розраховувати на останні за розкладом — можуть не приїхати.

Гута Карта

Коментарі

  • Міша 12.02.2017

    Перший раз ми завітали до Гути у 2007 році ще студентами. Зупинились ми у Готелі Синьогора, що у Старій Гуті прямо під горою Сивуля, яка усьго на 200 метрів нижче за Говерлу. Під`оймник вже тоді не працював, але прокат лиж та сноубордів ще був. Це було дуже затишне та спокійне місце. Єдиним ознаком цивілізації саме й був наш Готель "Синьогора" та президентська резиденція. Сьогодні на дворі лютий 2017 і ми вже другий рік поспіль приїзжаємо до Готелю "Синьогора". але вже сімьєю з дітьми. У Старій Гуті, у нашому Готелі нічого не змінилось, навіть картини на стінах в номерах ті самі, що й 10 років потому. Ось тільки ялинки підросли! Природа тут пречудова, повітря найчистіше, саме за цим ми сюди й приїзжаємо. Слідів гірськолижного курорту тут вже давно немає. У Готелі ціни державного зразка - покращений двокімнатний люкс коштує усього 250грн (двісті п`ятдесят гривень!). Дуже смачне харчування у Колибі і теж за демократичними цінами. Якщо ви бажаєте опинитись у самісеньких Карпатах - вам сюди!

  • Igor Kasyanchuk 05.06.2011

    Одне з небагатьох місць де ще люди не повитоптували Карпати. Дуже гарно, багато грибів, чудовий відпочинок