Горгани

15619 Переглядів

Опис

Горгани-1634956139Горгани - система гірських хребтів зовнішньої частини Українських Карпат в Івано-Франківській та Закарпатській областях. Розташовані між долинами річок Прут, Мізунка і Ріка. Горгани поділяються на Крайові низькогірні, Зовнішні і Внутрішні. Для Горган характерні круті асиметричні схили й гострі гребені. На річках зустрічаються пороги, водоспади. Зустрічаються невеликі озера. До висоти 1450 м ростуть буково-ялинові і ялинові ліси, вище - чагарники, кам'яні розсипи, зрідка луки. Заказник Горгани - загальнодержавного значення. Популярний район туризму.

Зі сходу на захід Ґорґани поділяються на Крайові низькогірні, Зовнішні (Скибові) і Привододільні (Внутрішні) Ґорґани, а з півночі на південь вони складаються з трьох великих частин, відділених одна від іншої глибокими річковими долинами. Зокрема, Північні Ґорґани обмежені Мизункою та Лімницею і включають такі найвищі гори: Молода (1723 м), Ґрофа (1748 м), Попадя (1740 м); Центральні Ґорґани — найвища частина гірського масиву, обмежені Лімницею та Бистрицею Надвірнянською і розділені навпіл неглибокою долиною Бистриці Солотвинської, включають такі вершини, як Ігровець (1803 м), Сивуля Велика (1836 м), Сивуля Мала (1818 м); Південні Ґорґани обмежуються долинами Бистриці Надвірнянської та Прута, і включають гори: Братківська (1788 м), Чорна Клева (1719 м), Довбушанка (1754 м), Синяк (1665 м). Для Ґорґан характерні круті асиметричні схили й гострі гребені гір; на вершинах кам'яні осипища (місцева назва «ґо́рґани» (наголос на перший склад) або «ґрехоти»). Основні хребти розчленовані поперечними долинами річок Бистриці, Пруту і Тереблі. Складається головним чином з пісковиків. На річках — пороги, водоспади. Є невеликі озера.

Горгани-1634956139Хребет Хом'як - невеликий хребет в південно-східній частині Горган на території Івано-Франківської області. Висота до 1450 м (г.Хом). Схили порізані притоками річки Прут. На вершині кам'яні розсипи, нижче ростуть кустарінікі. Середня і нижня частини схилів вкриті мішаними та хвойними лісами.
г.Сивуля - 1818 м, одна з вершин однойменного хребта. Горгани-1634956139Найвища вершина Горган, розташована в Івано-Франківській області. Має дві конусоподібні вершини, вкриті кам'яними розсипами. Рослинність зустрічається до висоти 1400-1600 м, представлена ялиновими лісами. Об'єкт туризму.
г.Попадья - 1740 м, одна з найвищих вершин Горган, знаходиться на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Поверхня конічна. На схилах ростуть хвойні ліси, вище - кам'яні розсипи. На вершині сліди оборонних укріплень часів першої світової війни. Об'єкт туризму.
г.Стрімба - 1719 м, знаходиться в Закарпатській області в південно-західнихГоргани-1634956139 Горганах між річок Теребля та Тересва. Вершина трикутної форми. Зустрічаються невеликі озера, кам'яні розсипи. Вершина покрита криволіссям, на схилах ростуть ялицево-букові ліси.
Хребет Довбушанка - гірський хребет і вершина, яка знаходиться в межах Івано-Франківської області. Висота 1754 м. Південні схили - пологі, північні - круті. Поширені кам'яні розсипи. Схили вкриті ялиновими лісами. Район туризму, є турбаза "Довбушанка".
г.Грофа - 1748 м, знаходиться в Івано-Франківській області. Поверхня конічна, на схилах ростуть ялинові ліси до висоти 1450 м, далі криволісся і кам'яні розсипи.
г.Горган Ілемскій - 1587 м, найвища гора хребта Аршиця, в Івано-Франківській області. Асиметрична, безліса конусоподібна вершина, на схилах хвойні ліси, кам'яні осипи.

Горгани Карта

Коментарі

  • Ivan 01.11.2011

    Byv na Suvili i Popadji. Ale Gorganu we ne pidkoruv. Litom z palatkamu na rewty gir sxogu