Гора Синяк

20891 Переглядів

Опис

Гора Синяк -1624089581Гора Синяк (1666 м) – це дуже висока і, здавалося б, неприступна кам'яна стіна. Ця гора прозвана так через свій колір. Крізь товщу гірського мерехтливого повітря покриті скоринкою сірого моху камені здаються синіми, звідси і назва.

Сходження на гору Синяк проходить по лісовій стежці й займає приблизно 1 годину 40 хвилин. На висоті 1300 метрів лісова частина закінчується і починається альпійка (альпійські луки), а ще через 100 метрів суцільні кам'янисті розсипи. Вершина Синяка нагадує гору Чатир-Даг у Криму. Спуск з вершини займає близько 40 хвилин. На вершині нещодавно встановили статую Богоматері, яка ночами повинна була висвітлюватися сонячними батареями. Батареї місцеве населення забрало собі, а ось статуя поки знаходиться там же.

З вершини Синяка видно хребти Довбушанки і Кукульської, за якими темніє найвищий хребет Українських Карпат – Чорногірський. У ясну погоду можна побачити як гордо височіють байдужі до всього світу Говерла (2061м) і Петрос (2020 м).

Гора Синяк є популярним пунктом у пішохідних маршрутах вихідного дня. Наприклад, дуже популярний серед туристів маршрут – полонина Бараня - гора Хом'як - полонина Хом’яків - гора Синяк. Даний похід відзначається своєю доступністю і відносною складністю і ваші вихідні будуть використані з користю.

Гора Синяк в Карпатах - це окрема частина гірського масиву Карпат. Гора Синяк (722 метри) належить среднегорном ярусу Карпатських гір (серединно-гірський вулканічний ландшафт). На цій горі розташовано скромне за розмірами однойменне село Синяк (в 25-ти кілометрах від Мукачевого).
Гірськолижний курорт Синяк оточений навколо такими горами: з півночі - знаходиться гора Годенвальд, а зліва розташована скеляста вершина - Обавський камінь (більше 1000 метрів). Також недалеко від Синяка розташована гора Буз (902 метри) і Солочинський гірський масив (покритий буками, смереками і ялицями).
Найближчі населені до гори Синяк пункти, це: Дубове, Ужгород, Анталовці, Мукачево, Драгобрат, Рахів, Ясіня, Пилипець, Квітка Полонини.
Гірський масив Синяк в Карпатах радує око приїжджих туристів своєю незвичайною природою: тут є великі масиви хвойних дерев і гірські річки (з великою кількістю риби). Гірська річка Синявка славиться кількістю форелі, яка в ній живе. Завдяки хвойним деревьеям, якими так багата гора Синяк - повітря тут особливо чисте і володіє високим ступенем іонізації. У лісопарку можна зустріти крім хвойних порід, такі дерева: граб, бук, береза, ялиця. Любителі збирати ягоди зможуть наповнити свої кошики: ожиною, малиною, суницею і чорницею. Грибники теж не залишаться без діла: в лісі і паркових зонах предостатньо грибів (синці, опеньки, підберезники, білі, сироїжки).
Щодо клімату на горі Синяк, то він тут помірний: у міру тепла зима і не дуже спекотне літо. Сніг покриває гору до кінця грудня і тримається до середини квітня.
Гірський масив Синяк має кілька гірськолижних трас, причому різної категорії складності. На горі є два підйомники: 350 (так звана «балетки») і 1200 метрів відповідно.
На горі Синяк в однойменному селі розташований санаторій «Синяк» (відомий далеко за межами України) - тут лікують захворювання опорно-рухового апарату, нервової та кістково-м'язової систем. У Закарпатті налічується більше 400 цілющих джерел, але тільки воду джерела на території курорту «Синяк» назвали «синьої» (з-за гарного синього кольору).
Гірський масив Синяк володіє розвиненою інфраструктурою (екскурсії, автостоянки, магазини, кафе, готелі, плавальні басейни, тренажерні та комп'ютерні зали і т.д.). Що стосується визначних пам'яток, то ближче всього до гірського масиву Синяк знаходяться: замок Шенборнів, вежа Тамплієрів, церква Миколи Чудотворця (у Подобовці).

Гора Синяк Карта

Коментарі

  • Юрій 27.08.2014

    Перепрошую, але статуя Богоматері знаходиться на горі Хом'як!!!