Гора Хомяк

24860 Переглядів

Опис

Гора Хом'як (1542 м) належить до району Горгани, частини Карпат, вершини якої мають круті схили, вкриті кам'яними розсипами – горганами. Від цього слова і походить назва району – Горгани. Здалеку, для більш вишуканих мрійників, вона нагадує піраміду Хеопса, для туристів з менш екзотичною уявою, вона схожа на спину хом'ячка, звідки і назва – Хом'як.

Гора Хом'як (1542 метри) височить на самому сході масиву Ґорґани, з її вершин навсібіч відкриваються мальовничі краєвиди, нижче тягнеться розлога полонина, а підніжжя обрамлюють річки Прутець Яблуницький та Женець з потужним водоспадом, розташованим на висоті 871 метр…

Гостра вершина і дуже крутий південний схил Хом'яка (1542 м) покриті величезними уламками скель, порослими сірим і червоним лишайником, запеченим сонцем і морозами. Пологі клони гори зарості ялиновими лісами. З крутої вершини Хом'яка, ніби з літака, відкриваються прекрасні пейзажі. Далеко внизу, в розривах хмар, в мерехтливій синяві чорніє лісове море. Тонкими ниточками блищать річки, по схилах розкиданий багатоколірний калейдоскоп будиночків. Як хвилі на морі стоять застиглі вали хребтів, а над ними підносяться окремі вершини. З вершини відкривається чудовий вид на Чорногірський хребет з найвищими вершинами України (Говерла – 2061 м, Петрос – 2020 м і Довбушанка – 1754 м).

Гора Хом’як дуже популярне місце для турів вихідного дня.

Гора Хомяк Карта

Коментарі

  • Igor Kasyanchuk 24.02.2011

    Піднімався туди в жовтні коли вже було трохи снігу, дуже сподобалось, була ідеальна видимість, сонце і свіже морозне повітря. Раджу всім спробувати підкорити цю Гору!