Печера Мармурова

14051 Переглядів

Опис

Печера Мармурова-1638462931ЯК ДІСТАТИСЯ

Із Сімферополя. До печери можна дістатися власним або громадським транспортом (17 км тролейбусом до зупинки «Добре-Третє» або «Зарічне», далі автобусом до с. Мраморне). Від траси до печери їздять автобуси і таксі. Відстань від с Мраморне до печери - 8 км вгору, через заповідний ліс. Дорогою можна від­відати Парк птахів у с.Мраморне.

Сьогодні печера «Мармурова» - найвідоміша печера Криму. Знаходиться у горах Чатир-Дагу, неподалік від с Мармурове. Відкрили її в 1987 р. Вхід у печеру знаходиться на висоті 920 м над рівнем моря. Глибина - 60 м. Довжина обладнаних екскурсійних маршрутів стано­вить більше 1,5 км при загальній довжині роз­віданих ходів понад 2 км. Головні маршрути повністю освітлені та обладнані поручнями. Температура повітря в будь-яку пору року тут постійна (+9°С).

Відвідувачам печери «Мармурова» пропо­нують декілька маршрутів - загальноознайо-млювальний, пізнавально-оглядовий та екстремальний.

Перший маршрут до «Галереї казок» - най-коротший і триває 30 хв. Довжина маршруту, в обидва кінці, становить 250 м. За цей час екс­курсанти мають нагоду дізнатися про геологічну історію утворення печери, помилуватися і сфотографуватися на тоні химерних натічних утво­рень фантастичного підземного царства. Сталактитові й сталагмітові статуї Мармурової нагадують казкових героїв, скульптури дивовиж­них звірів, вигадливі форми палаців і замків.

Пізнавально-оглядові маршрути проходять залами та коридорами Головної галереї і біч­ного «Тигрового ходу».

Маршрут Головною галереєю, «До перлин­них озер», триває 1 год. Він проходить через «Галерею казок», минає один з найбільших облаштованих печерних залів Європи та най­більший зал печер Криму - Зал Перебудови (довжина - 175 м, висота - 27м, ширина -42 м, площа - 4 тис. кв. м), попри унікальний 7-метровий сталагміт - «Башта, що впала», який навколо обрамлений гуровими озерцями, на дні яких знаходяться так звані «печерні перли», і виводить у кінець дальнього залу на 56-метровий гребінь кальцитової греблі. Під час цієї екскурсії відвідувачі оглядають витон­чені натічні колони, величезні стіни, вкриті печерними «квітами» - коралітами, різнома­нітні сталактити й сталагміти, печерні озера-ванночки, кальцитову греблю.

Третій маршрут Мармуровою проходить через «Галерею казок» і звертає право­руч в бічне відгалуження печери - галерею «Тигровий хід». Цю частину печери мальов-ничні натічні колони розділяють на окремі зали. Тут можна побачити чудові кам'яні водо­спади, каскади гурових озер, «печерні перли», унікальну нішу «геліктитових квітів» та дно колодязя, де на глибині 6 м було знайдено кістки печерного ведмедя.

Для шанувальників екстремального спелеотуризму проводиться тур у заповідну частину Мармурової печери - Нижню галерею. Ця час­тина печери довжиною близько 1 км ще не обладнана, і на туристів чекає маса несподі­ванок.

Подорож триває близько 3 год. За цей час спелеотуристи знайомляться з кількома запо­відними: Рожевим, Залом Надій, Люстровим, Балконним, Обвальним та Русловим, залами Шоколадка та Геліктитовий. В них представ­лено найцінніше печерне багатство: завіси зі звисаючих сталактитів, кам'яні троянди, що вкривають стелю і стіни, кристали кальциту і сотні тонких, прозорих кальцитових трубочок, що переливаються при світлі ліхтаря.

З 1992 р. Мармурова печера входить до Міжнародної асоціації обладнаних печер та належить до п'ятірки найкрасивіших печер світу.

Печера Мармурова - це цілий туристичний комплекс, який включає кав'ярню, гірський при­тулок для охочих провести на природі декілька днів. Взимку працює гірськолижна траса з витя­гом та прокат снігоходів «Буран».

Традиційно в печері проводять завершаль­ний концерт міжнародного фестивалю автор­ської пісні, що збирає до 300 учасників, а також виступи колективів і окремих виконав­ців духової і джазової музики в рамках крим­ського фестивалю «Золотий грифон».

Печера Мармурова Карта

Коментарі

  • Васьків Ігор 25.06.2013

    Прікольно тільки дорога дуже дорога мені обійшлося 500$