Кизил-Коба (Печера Червона)

10835 Переглядів

Опис

Кизил-Коба (Печера Червона)-1635033059ЯК ДІСТАТИСЯ

Доїхати сюди можна громадським транспортом з Сімферополя чи Алушти (тролейбусом до зупинки «Перевальне». Далі пішки 40 хв, сліду­ючи за дороговказами) або власним транспор­том від Сімферополя, Алушти чи Ялти - повернути на 23-му км траси Сімферо­поль - Ялта.

Печера Кизил-Коба (Червона) розташована біля с. Перевальне, Сімферопольського району. Висота входів печери: Харанлих-Коба - 585 м, Ієль-Коба - 615 м, глибина - 235 м. Довжина печери - 19 км. Температура повітря 9-11°С.

Найдовша в Криму і унікально красива печера Кизил-Коба - розгалужена, багаторів­нева система, що складається з 6 рівнів окре­мих печер-джерел. Печера облаштована і відкрита для відвідувачів, також тут пропону­ються екскурсії в дальню частину, із подолан­ням сифонів.

Маршрут починається від автостоянки, стеж­кою вздовж річки Краснопечерна до входу в печеру (довжина 1200 м). Екскурсії прово­дяться обладнаним екскурсійним маршрутом довжиною 550 м, що прокладений першим і другим поверхами ближньої частини печери. Тривалість екскурсії - 1 год.

Першим поверхом печери протікає ріка Су-Учхан з кількома десятками проточних озер глибиною до чотирьох метрів, розділених висо­кими (до 20 м) уступами в корінних вапняках, натічними греблями - гурами і карстовими сифонами (ділянки печерних входів, до стелі заповнені водою). Стеля та стіни печери при­крашені карбонатними натічними формами, сталактитами, сталагмітами, колонами, коралі-тами. Найкрасивішими вважається Індійський і Китайський зали з дивовижними натічними утвореннями, Академічний зал близько 8 м заввишки і т. ін. У виступах порід часто можна побачити різних казкових героїв, тварин, ідо­лів. У печери є Господар - наплив, який у про­філь нагадує чоловічу голову з пишними волоссям та бородою.

Для більш відчайдушних пропонується подорож необладнаним маршрутом «Подорож підземною річкою Червоної печери» з кіль­кома варіантами:

а) «Водоспад Рожевих струмків», тривалість 3,5-4 год, довжина 2 км;

б) «Роздоріжжя», тривалість 5-6 год, дов­жина 4 км.

в)  «П'ятий обвальний зал», тривалість 10 -12 год, довжина 7 км.

Для подолання необладнаного маршруту надається спорядження:

- утеплювач;

- гідрокостюм;

- захисний комбінезон;

- спеціальне взуття;

- каска з ліхтарем;

- герметичний бокс для транспортування фото- і відеоапаратури.

Ця екскурсія проходить з подоланням водних сифонів, у супроводі досвідченого спелеолога. Перед її початком проводиться обов'язковий інструктаж з правил безпеки та пересування у дальній частині печери.

Кизил-Коба (Печера Червона) Карта

Коментарі