Гора Піп Іван

24597 Переглядів

Опис

Гора Піп Іван-1638460962Гора Піп Іван Чорногорський (Чорна Гора) (2020,5 м) - одна з найвищих вершин хребта Чорногора. Вона знаходиться на південно-східному кінці хребта, на межі Івано-Франківської і Закарпатської областей. Гора має форму піраміди, з кам'яними розси­пами у верхній частині. Знаходиться в межах Карпатського державного національного парку. На вершині гори - звалища польської астрономо-метеорологічної обсерваторії «Білий Слон».

Дуже часто в середовищі туристів, які мандрують гірським хребтом Чорногора, що в Східних Карпатах, можна почути суперечки щодо назви цієї гори. Одні, називають її Чорною горою, інші – Піпом Іваном. У відстоювання своїх позицій, висуваються різні аргументи. Це переклади і легенди, почуті у місцевих мешканців, згадуються описи та карти місцевості. Назву Піп-Іван гора отримала від скелі на вершині, яка нагадувала попа в рясі. Зараз на цьому місці безформна купа каміння.

На вершині знаходяться руїни польської обсерваторії початку століття, яку сьогодні влада має намір відновити, адже, незважаючи на більш ніж 60 років руйнацій, стіни і фундамент збереглися у задовільному стані. Ми можемо стати свідками другого народження дивовижної споруди на Чорній горі.


Гора Піп Іван Карта

Коментарі

  • Дмитро 06.07.2014

    На Піп-Івані в червні 2014 http://gotothegoal.com/den-4-chornogirskiy-masiv-pip-ivan-brebeneskul-nesamovite/