З Білогірська через Кокасан-Богаз у привітне

7056 Переглядів

Опис

З Білогірська через Кокасан-Богаз у привітне-1614186339

Маршрут довжиною 33 км проходить через мальовничу ділянку шосе Джанкой - Привітне.

Подорож починається біля районного цен­тру Білогірськ - там, де шосе перетинається з автомагістраллю Сімферополь - Феодосія (на 44-му кілометрі від Сімферополя). Тут, біля стели з написом «Радгосп-завод "Передгір'я"», можете зупинити рейсовий автобус, який їде з Білогірська до Красноселівки, і проїхати 15 км до цього села. У Красноселівці почина­ється пішохідна частина екскурсії.

За селом шосе переходить на правий берег річки. За півтора кілометри від Красноселівки побачите на дні ущелини величні кручі - чер­воненькі, із сизою окалиною. Це Чортові ворота - ландшафтна пам'ятка, яка користу­ється значною популярністю серед туристів.

Незабаром після Чортових воріт зустрі­неться дорога, яка веде на дно ущелини, а потім до верхів'я Танасу, до Каллістону і сусід­ніх гірських проходів. Проходьте це роздо­ріжжя - і дещо згодом озирніться: вище за дорогу стирчить із лісу стрімчак Куш-Кая. Туристи придумали йому ще одну назву -«Звіздар». Придивившись до контурів лівої верхньої грані скелі, можна розрізнити профіль людини, яка, закинувши голову, вдивляється в небо.

Незабаром дорогу перетне притока Танасу. Ще 5-7хв пішки - і по обидва боки шосе розкину­лась велика красива галявина Нижній Кокасан, у кінці якої видніється туристська стоянка.

А ваш шлях продовжується привітнинським шосе. За півтора кілометри від Нижнього Кока-сана, в балці вище за дорогу є джерело, де можна набрати води. Ще з півкілометра -і ви на перевалі Кокасан-Богаз.

Вашу увагу, напевно, приверне ближня скеля ліворуч над шосе, дуже схожа на людську голову, чітко вимальовуються ніс, лоб, очні западини. Це Киз-Кая («Діва-скеля»).

Стара легенда про «Діву-скелю» розповідає про красуню гречанку, яку розлучили з коханим і відвезли до Криму. Дівчина вирішила втекти на батьківщину, але Ті жорстоко обдурили. Довго дивилася красуня в синю далечінь -на корабель, що віддаляється, і повинен був відвезти іідо коханого, - і з горя скам'яніла. Хай не бентежить вас, що скеля більше схожа на стару, ніж на юну діву: гори ж теж старіють, як і люди.

Пройшовши під Киз-Каєю, дорога робить петлю; вище і нижче за неї - високі стрімкі урвища. Це так звана Підковка.

Спускаєтеся нижче - і всю нову красу від­криває дорога. Над вами тонкий гребінь Орли­ної скелі, а далі, за глибокою балкою, висуну­лася до шосе гора Лапата.

Під Лапатою, на повороті дороги на захід, можете спуститися вузькими сходами до дже­рела. За цим поворотом починаються безлісі схили і відкривається вид на Ускутську долину. Звідси до моря 8 км.

З Білогірська через Кокасан-Богаз у привітне Карта

Коментарі