Велика Ялта

10120 Переглядів

Опис

ГУРЗУФ

Скелі Адалари є двома невеликими островами, розташованими на відстані близько 40 м один від одного. Від берега їх відділяє протока близько 200 м. Глибини в районі скель від 8 до 24 м. Зі стародавніх часів цей район вико­ристовувався для відстою судів, тому дайвери можуть знайти тут якорі, уламки кераміки і пра­давніх суден.

МИС АЙ-ТОДОР, СКЕЛЯ ПАРУС

Біля підніжжя мису Ай-Тодор, практично під самим Ластівчиним гніздом, на глибинах до 8 м є декілька гротів, що йдуть до 20 м у глибину скелі. Деякі з них мають зали з пові­тряною подушкою. В центрі одного з гротів знаходиться величезний пласт білого мармуру. Цікаві також розсипи величезних валунів біля мису. Приємним доповненням до маршруту буде занурення біля скелі Парус, біля підніжжя якої також є наскрізний прохід. У цілому маршрут нескладний, однак дуже мальовни­чий. Під час занурення слід пам'ятати про досить сильну течію, що йде від скелі Парус й огинає мис.

АЛУПКА, СІМЕЇЗ, ГОЛУБА ЗАТОКА

Від Алупки до Ласпі пірнати можна практично в будь-якому місці - химерний рельєф, кам'яні завали, величезні валуни, що обросли мідіями, простяглися вздовж усього берега. Межа каміння - пісок на дні проходить у середньому на глибинах 10-15 м (за винят­ком деяких спеціально розчищених санатор­них пляжів). Декілька слів про визначні пам'ятки цього району.

В акваторії мису Опасний на глибині 11-14 м розкидано залишки літака «Дуглас», підбитого німцями в 1944 р., що здійснив вимушену посадку на воду. На невеликій відстані один від одного розкидано два двигуни, монокрило, залишки хвостового оперення і фрагменти шасі. Уламки лежать на піску за межею врізання каміння і в гарну погоду їх добре видно з поверхні. На піску часто зустрічаються скати, а в двигунах ховаються досить великі скорпени.

Велика Ялта-1627480843У Сімеїзі цікаві занурення в районі скелі Діва. Кам'яний сад і підводні «будинки» на 3 поверхи, крізь «вікна» яких можна спо­стерігати химерну гру світла, а також уламки скелі Чернець, яка обвалилася під час земле­трусу 1927р., не залишать вас байдужими. Гли­бини туту межах 12-15 м.

Досить оригінальний сайт розташований поряд - у Голубій затоці. Тут у кінці 1970-х років була встановлена стаціонарна платформа для проведення океанологічних досліджень. Глибина під платформою - 27-32м. Зараз платформа частково демонтована. Та частина, що була демонтована, знаходиться на глибині 20 м і височить над дном на 10 м. Підводні кон­струкції щільно обросли великими мідіями.

В акваторії сел. Форос знаходяться залишки пароплава «Ростов». Судно було підбите німець­ким підводним човном 15 квітня 1918 р. і сіло на мілину в бухті Форос. Згодом пароплав був розбитий штормами. На сьогодні збереглися брашпиль і два парові казани, які лежать на глибинах 8 і 17 м, а також залишки корми -на глибині 14 м.

Велика Ялта Карта

Коментарі