Скеля Іфігенія

9422 Переглядів

Опис

Скеля Іфігенія-1638254511Розташована в приморській місцевості Сарич-Кекенеізского крутосхилого зсувно-терасного лісового ландшафту Західного Південнобережжя. Майже на 120 м височить цей кам'яний бастіон над Чорним морем, утворюючи, подібно Карадагу і Фіолент, унікальний стародавнього масив Кримського субсередземномор'я.
Своїми обрисами масив нагадує грізну фортецю.  Гора володіє особливою чарівністю, багатьма природними загадками і вабить до себе як туристів, так і вчених. Уздовж берега стародавнього (середньоюрського) масив простягнувся майже на півкілометра. 

Названа скеля на честь Іфігенії, дочки еллінського царя Агамемнона, учасника Троянської війни. В давньогрецькому міфі говориться, що Агамемнон вбив священну лань богині Артеміди, на що вона дуже розгнівалась, пославши сильні вітри і кораблі не змогли відплисти до трої. Агамемнон вирішив принести в жертву свою дочку. Проте Артеміда змилувалась над дівчиної і переслала її до Тавриди, щоб тут, на землі таврів, в храмі Діви, вона здійснювала жертвопринесення на честь богині.

Як свідчать перекази, храм, де жила Іфігенія, знаходився десь на півдні Тавриди, може бути і в околицях Кастрополя. Особливо велике враження скеля справляє з боку моря, піднімаючись майже на 120 метрів над морем, вона утворює мис. Скеля Іфігенія оголошена пам'ятником природи. Класична трагедія «Іфігенія в Тавриді» за три тисячі років поставлена, імовірно, у всіх театрах світу.

Скеля Іфігенія Карта

Коментарі