Пішохідний туризм в Криму

10560 Переглядів

Опис

Пішохідний туризм в Криму-1618966191

Одним із найпопулярніших видів активного відпочинку в Криму є пішохідний туризм. Щорічно до Кримських гір приїжджають сотні тисяч прихильників пішо­хідного туризму, адже гірський Крим - це романтика подорожей, прекрасні пейзажі, природні шедеври, загадкові пам'ятки історії, легендарні місця і багато чого іншого...

Найцікавішими для пішохідного туризму є південний захід і південний схід Кримського півострова.

Південно-Західнии Крим

Гірський Південно-Західнии Крим цікавий, перш за все, історичними й археологічними пам'ятками. Вражає також тутешня природня краса - каньйони, водо­спади, печери, гірські вершини, різноманітні ландшафти і пейзажі.

Основні маршрути Південно-Західним Кримом починаються в Бахчисараї.

Під час подорожі можна розбити палатковий табір у спеціально відведених місцях або скористатися послугами стаціонарних турбаз, турпритулків, літніх обладнаних турстоянок:

•  турготель «Привал», М.Бахчисарай;

турбаза «Орлиний заліт», с. Соколине;

б/в «Атлантика», с Передове;

турпритулки «Ай-Петрі», «Кічкіне», Ай-Петринська яйла;

турпритулок «Великий Каньйон Криму», траса Бахчисарай - Ялта;

турстоянка «Мангуп», с.Залісне.

Південно-Східний Крим

Гірський Південно-Східний Крим, на відміну від Південно-Західного, більш відомий своїми визначними пам'ятками - водоспадами, печерами, гірськими вершинами, прекрасними, іноді несподіваними ландшафтами та пейзажами. Стаціонарних турпритулків і стоянок у гірсько-лісовій зоні цього регіону практично немає. Найближче розташовані:

•  турпритулки «Сосновка», «Ангарськийперевал», траса Сімферополь -Алушта;

турпритулок «Мармурова печера», спелеоцентр «Онікс» на Чатирдагському плато;

турстоянка «Карагач» під Судаком.

Після закінчення походу багато хто бажає відпочити біля моря. Для такого відпочинку можна порекомендувати західне узбережжя - від Піщаного до Любимівки, бухту Ласпі, околиці сел.Малий Маяк, долину р.Сотера - на схід від Алушти, а також селища Сонячногірське, Малоріченське, Рибаче, Привітне, Морське, Веселе, Сонячна Долина, Коктебель.

А тим, хто не бажає вирушати в багатоденний туристичний похід і надає перевагу відпочинку на узбережжі, цілком підійдуть невеликі пішохідні прогу­лянки вздовж берега моря чи навколишньою гірською місцевістю. На Півден­ному березі Криму прокладено безліч таких стежок. Вони навіть мають назви: Царська, Боткінська, Штангеївська, Календська, Курчатова, Раєвського та ін.

Коли всі формальності уточнено, залишається лише дістатися до початкової точки обраного маршруту і розпочати свою захопливу подорож!

Зверни увагу!

Туристи, які збираються самостійно подорожувати гірським Кримом, обов 'язково повинні пройти реєстрацію в КРС Криму й отримати необхідні супровідні документи. Крім того, в КРС можна одержати консультацію стосовно маршруту, дізнатися прогноз погоди, придбати спорядження, якого бракує, і великомасштабні карти. Реєстрація в КРС м. Севастополя sites.googte.com/site/rescuesevastopol/

Тут можна зареєструвати свій похід, сходження або інші форми активного відпочинку, які плану­ється провести на території Севастополя та його околиць (реєстрація безкоштовна). Якщо маршрут прокладений в інших районах Криму, реєструватися можна на сайті Контрольно-рятувальної служби Криму за адресою: http://www.kss.crimea.ua

Слід мати на увазі, що працівники ПЗ «Кримліс» мають право стягувати з груп, які відвідують гірсько-лісову зону, платню «за використання лісових ресурсів» (з видачею квитанції про оплату).

Зверни увагу!

При виникненні надзвичайної ситуації слід звертатися до підрозділів КРС Криму.

Контрольно-рятувальні загони (КРЗ)

м. Алушта +38 06560 35010

м. Сімферополь +38 0652 253158

м. Судак +38 06566 94380

м. Севастополь +38 0692 543397

Контрольно-рятувальні пости (КСП)

Ай-Петрі+38 067 6254212

Карабі-яйла +38 0501557299

Кизил-Кобз +38 0677404883 Ангарський перевал +38 067 6501341 Підрозділи рятувальників МНС України

м. Сімферополь +38 6525 79091 м.Ялта+38 6543 28715 м. Феодосія +38 0656 27573 м. Бахчисарай +38 06554 47722 м. Севастополь +38 0692 931484

При передачі інформації про випадок слід точно і детально повідомити: 1) стан потерпілого; 2) час і місце аварії (масив, печера, глибина та ін.); 3) кількість людей у групі; 4) місце, де розташований табір (якщо група не зареєстрована в КРС), а також призна­чити місце зустрічі з рятувальним загоном (стоянки груп часто знаходяться у досить екзотичних місцях, і знайти їх, особливо в умовах поганої видимості, дуже складно). У багатьох випадках виклик до КРС надходить не напряму, а через МНС, міліцію і под. При цьому можливе спотво­рення інформації (ефект «зіпсованого телефону»), тому висловлюйте її так чітко, щоб навіть при передачі «по ланцюжку» вона була зрозумілою кінцевому адресату. Виклик до КРС можна передати або прямим телефоном, що краще, або опосередковано - через міліцію, лісників, будь-яких людей, що прямують у бік найближчого телефону чи засобу зв'язку. Зараз діє служба оперативного реагування МНС - телефон 101 (від оператора MTS набирати Oil, Kyivstar GSM - 8-0652-01).

Пішохідний туризм в Криму Карта

Коментарі