Парапланеризм в Криму

8844 Переглядів

Опис

Парапланеризм в Криму-1643030295

Центрами повітроплавального спорту в Криму є Коктебель і Феодосія. Відпо­чиваючи в цьому регіоні, можна самостійно чи з інструктором піднятися в небо і здійснити наизахопливішии політ над околицями. А для тих, хто просто бажає відчути радість польоту у повітрі, практично повсюди у Криму влітку організу­ються польоти над морем і узбережжям на мотодельтапланах і парапланах, які буксируються катером.

Найпопулярніший парадром у Криму — гора Клементьева.

Гора Клементьева (Узун-Сирт) знаходиться на південно-східному узбережжі Криму між м. Феодосія і сел. Планерське (Коктебель) - це хребет довжиною 7 км. Рельєф дозволяє літати в динамічних і термічних потоках при південних, південно-західних і північних вітрах. Південний схил гори стрімкий і має пере­пад висот від 80 до 120 м. Північний схил більш пологий, перепад висот від 60 до 100 м. На околицях розкидані гори і горки під різні вітри. Від гори Клемен-тьєва до берега моря, як і до сел. Коктебель, близько 7 км, до Феодосії близько 15 км. На вершині гори знаходиться база дельтаклубу. Тут є будиночки для про­живання, місця для палаткового містечка із проведеною електрикою, автостоянка.

Літають також поряд із пляжем - із розташованої неподалік гори. Там катають усіх охочих. Польоти тільки з інструктором. Літають майже кожен день, все зале­жить від погоди.

Особливою популярністю у парапланеристів користуються старти біля моря. Польоти у бризі (так називають вітер, який утворюється від сонячного прогріву на межі моря і суші) комфортні, високі і надзвичайно красиві. Увесь Південний берег Криму насичений зручними для цього місцями. Найвідоміші і відвідувані з них — Тиха бухта, Веселе, Рибаче, Форос, Ласпі, Балаклава, Фіолент. Також запам'ятовувані і високі польоти можна здійснити з Ай-Петрі і Демерджі.

Хоча й не високо, однак спокійно літається в бризі на Качі.

Достатньо льотних місць і на територіях, які не прилягають до моря, — з гар­ною термічністю, високими, дальніми польотами. Біля Сімферополя це Таз-Тау, Дружне, Таш-Джарган, Строгонівка, Оборонне неподалік від Севастополя, Ак-Кая (Білогірськ), Бор-Кая біля Грушівки, Агармиш у Старому Криму.

Активно літають на сході і заході автономії. Керч, Євпаторія, Саки не можуть повихвалятися високими горами, однак тут є горби від 30 до 60 м і урвистий берег довжиною декілька кілометрів.

У Криму проводять змагання різного рівня - від місцевих до чемпіонатів України, на яких пілоти показують неабиякі результати: набір висоти до 2 км, маршрути довжиною 50-110 км. І це все без мотора!

Однак більша частина півострова - це рівнина, тому в Криму частіше за все можна побачити у повітрі параплани з мотором, який збільшує дальність і час польоту, розширюючи можливості використання цього унікального літального апарата.

Парапланеризм в Криму Карта

Коментарі