Пам'ятник затопленим кораблям

10279 Переглядів

Опис

ПамМонумент в Севастополі, емблема міста. Автори - скульптор А.І. Адамсон, архітектор В.А. Фельдман і інженер О.І. Енберг. Пам'ятник затопленим кораблям був встановлений в 1905 році до п'ятдесятиріччя першої оборони Севастополя в період Кримської війни, коли були затоплені російські парусні кораблі, щоб загородити вхід ворожим судам на рейд і тим самим врятувати Севастополь.
Поперек фарватеру затопили спочатку сім застарілих кораблів, а в лютому 1855 року, коли була залишена Південна сторона, в бухті затопили і решті флот. Вогонь берегових батарей і затоплені кораблі робили Севастопольську бухту недоступною для англо-французького флоту.
Пам'ятник затопленим кораблям зображений на радянському гербі міста Севастополя, і вважається одним з основних символів міста.
Серед хвиль, біля набережної Приморського бульвару стоїть на скелі витончена колона. На ній - бронзовий орел, який тримає у дзьобі лавровий вінок. На мідній дошці написано: "У пам'ять кораблів, затоплених в 1854-1855 рр.. Для загородження входу на рейд". 
Навпроти пам'ятника, на так званій розстрільної стіни, біля якої 15 листопада 1905 були розстріляні матроси повсталого крейсера «Очаків», укріплені якорі з затоплених кораблів і меморіальна дошка.
Координати для GPS: N 44 37.101, E 33 31.459


Пам'ятник затопленим кораблям Карта

Коментарі