Каякінг в Криму

8810 Переглядів

Опис

Каякінг в Криму-1642607791Зараз у Криму розвідані й досить повно пройдені:

р. Аузун-Узень (від впадання підземного джерела Панія);

р. Коккозка (лівий витік Бельбека, починається від злиття річок Аузун- Узень і Сари-Узень);

р. Чорна (сплавна ділянка, що становить інтерес, знаходиться у верхній половині ділянки — між Чорноріченським водосховищем і сел.Чорноріччя).

Каяк - сплавний, для крикінгу. Довжина близько 240 см, великою обсягу.

Спеціальне спорядження - могутній шолом (фулфейс), весло підвищеної міцності, сплавний рятувальний жилет,

налокітники, рятувальні кінці, мотузка, карабіни.

Поїздку доцільно планувати таким чином, щоб сплавитися всіма трьома річками — для цього достатньо трьох днів, по одному дню на кожну річку. Оптимальний час для такої' поїздки — початок весни, з другого тижня березня по перший (іноді навіть другий) тиждень квітня включно. Витрата води в річ­ках Аузун-Узень і Коккозка після закінчення снігового паводку (що продо­вжується близько трьох днів у кінці лютого — початку березня) залишається більш-менш стабільною впродовж місяця, з плавним зменшенням до кінця періоду. Вода в р. Чорна, завдяки наявності водосховища перед сплав­ною ділянкою, тримається довше. Ймовірно, її буде достатньо для сплаву і на початку травня.

Логічно починати сплав з р. Аузун-Узень, як найпростішої та маловитратної з трьох, і закінчувати на р. Чорна — найскладнішій та могутній.

Для сплаву річками Аузун-Узень і Коккозка необхідно дістатися до сел.Соко­лине. Зупинитися можна на турбазі "Орлиний заліт" або турбазі "Соколине". проживання в польових умовах, у принципі, можливе, але з урахуванням специфіки густонаселеного району (дуже часто зустрічаються випадки крадіжки спорядження з таборів туристів).

Після завершення сплаву річ­ками Аузун-Узень і Коккозка бажано ще раз заночувати на турбазі «Орли­ний заліт» і виїхати на р.Чорна рано вранці, не пізніше 9.00. Переїзд на р.Чорна логічно зробити дорогою від сел. Голубинка через пер. Бечку, на сел. Передове і далі, час переїзду цією дорогою - не більше 1 години. Сплав рекомендуємо починати нижче за міст через р.Чорна після злиття проток. Не обов'язково заїжджати на територію зони, що охороняється, можна проїхати грунтовою доро­гою праворуч - до кінця поля (при­близно 300 м), далі нескладно вийти до річки. Транспорт необхідно пере­містити в сел.Чорноріччя до дамби ГЕС або (що не дуже рекомендується) в сел.Морозівку, до шлагбауму біля посту лісників. Після завершення сплаву можна виїхати того ж дня, осо­бливого значення ночівля в районі Чорноріччя - Морозівка не має, хоча знайти місце для нічлігу можна легко. Необхідно пам'ятати, що Великий каньйон, ущелина Коккозки і Чор-норіченський каньйон є режимними зонами, контролюються лісниками і водоохороною (особливо це стосу­ється Чорноріченського каньйону). Під час зустрічі з контрольованими структу­рами необхідно порозумітися і, можливо, заплатити яку-небудь незначну суму. В ущелинах багато туристів, за необхідності легко знайти місце для стоянки. Сплав із речами в похідному режимі абсолютно недоцільний.

Каякінг в Криму Карта

Коментарі