Ханський Палац

14493 Переглядів

Опис

Ханський Палац-1643029550Ханський Палац у Бахчисараї, який належав династії Гераїв - правителів Кримського ханства, з початку його заснування служив їхньою резиденцією. Довгий час він був центром політичного, духовного й культурного життя держави кримських татар. 

Довгі роки палац слугував резиденцією місцевих правителів, і за кожного з них зазнавав змн та ремонтів: виникали нові споруди, змінювався зовнішній вигляд тощо.

Загальна площа ханського палацу - більше 4-х гектар. У центрі - прямокутний двір, де збиралися війська і проводилися паради. Навпроти палацу - велика ханська мечеть. За мечеттю - кладовище ханів, членів їх сімей і найближчих сановників; за межами кладовища видно дві куполоподібні дахи палацових бань - одного з небагатьох архітектурних пам'яток східного типу, що збереглися без перебудов з XVI ст. Портал Демір-Капи («залізні двері ») - найдавніша датована частина палацу. Портал служив парадним входом до палацу, через який посли потрапляли з Посольського дворика в Фонтанний дворик. Цікавою є і палацова мечеть. Золотий фонтан (Маг-зуб) виготовлений з мармуру і знаходиться в фонтанному дворику біля входу в малу Ханську мечеть. Влада кримського хана була обмежена вищою радою кримських феодалів - Диваном, для якого і був побудований в XVI столітті зал ради і суду. Зал Дивана (Диван кримскотат. Hanesı) призначався для засідань державної ради (Дивана). Над літньою альтанкою, на другому поверсі знаходиться Золотий кабінет. Усього в кабінеті 24 вікна, засклених кольоровими стеклами і розташованих в два яруси на трьох стінах. Під вікнами стоять дивани, оббиті бархатом.Прі відвідуванні Бахчисарайського палацу цікаво оглянути і гаремний корпус.К південній стіні примикає Соколина вежа з якої мешканки гарему могли бачити палацову площа. Також у південній стіні пророблена широка хвіртка в Перську сад. У кімнатах покоїв розміщена експозиція предметів побуту кримських татар.

Бахчисарайський Ханський Палац є пам'яткою історії та культури загальносвітового значення, що знайшло визнання в розпочатої нещодавно процедурі включення Палацу до Списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. Також це - визначана пам'ятка історії та культури кримсько-татарського народу.

Ханський Палац Карта

Коментарі

  • Гоголь 24.02.2014

    Гарний палац.Та якби в людей було би трішки більше грошей . А то зараз до нього можуть ходити(їхати) багатії.