Біла скеля. Полина піонів

10398 Переглядів

Опис

Біла скеля. Полина піонів-1635031547Біла скеля (Ак-Кая)- це дивовижний пам'ятник природи, археології та історії Криму. Вона дала сучасну назву місті Білогірськ і розташована від нього в шести кілометрах в північному напрямку. Вона підноситься над річкою Біюк-Карасу (Велика Карасівка) більш ніж на 100 м. Це місце особливо полюбляють фотографи, художники і кінематографісти.

Це не тільки унікальний геологічний пам'ятник, у вапняковій породі якого збереглися скам'янілі останки стародавніх молюсків, риб і навіть земноводного кита, а й місце стоянок первісної людини.

У товщі білої скелі є кілька печер, відвідати які буде дуже цікаво. У верхню печеру Алтин-Тешик (Золота Нора) потрапити досить складно, оскільки вона знаходиться на висоті 52 метри. Але, незважаючи на це, археологи знайшли в ній велику кількість кісток тварин, стародавні знаряддя праці і скелети неандертальців. Також в печерах були знайдені родові знаки сарматів - тамги.
Відома Біла скеля і тим, що кримські хани скидали з її вершини бранців, а в 18 столітті А. В. Суворов розмістив тут свій штаб.

Наприкінці квітня - початку травня на лівому схилі Білої Скелі у Червоній Балці (її ще називають Холодним ущелиною, бо там зазвичай прохолодніше, ніж на вершині скелі і біля її підніжжя) земля покривається килимом зеленої трави, над яким горять десятки тисяч червоних диких півоній.

Дістатися до скелі можна від м. Білогірськ на автобусі чи маршрутці всього за 10 хвилин (інтервал руху - близько 30-40 хвилин) а до Білогірська від Сімферополя ходять автобуси кожні один-два години. Зупинка - село з однойменною назвою "Біла скеля". У селі Вам потрібно згорнути на першу широку вулицю - вона приведе Вас до броду через річку. Або пройти по дорозі уздовж річки до невеликого містка, а потім через яблуневий сад пройти до підніжжя Білої скелі - вона сама буде Вам орієнтиром. Перш ніж переходити річку Карасівка - перевірте запаси прісної води, тому що на самій Білій скелі джерел води немає, і її запаси можна поповнити на місці броду (у цьому місці туди впадає джерело і тому вода здається дуже холодною, але тільки біля берега). Для того, щоб піднятися на вершину скелі, Вам потрібно пройти вздовж неї до повороту на ущелину - в його кінці буде досить зручний підйом вгору, або обійти скелю праворуч від головного виступу скелі по дорозі, по якій на неї в'їжджають автомобілісти.

Ак-Кая - в перекладі «Біла Скеля» підноситься над долиною більш ніж на 100 м, висота над рівнем моря - 325 м. З вершин відкривається дивовижний вид - вся округа видна як на долоні!

Біла скеля. Полина піонів Карта

Коментарі

  • Танечка 03.11.2011

    Здесь просто ошеломительно, когда пионы распускаются. Очень необычно и красиво