Античне місто Пантікапей

15730 Переглядів

Опис

Античне місто Пантікапей-1638459708Руїни античного міста Пантікапей знаходяться на території сучасного міста Керчі. Заснований він на горі Мітрідат вихідцями з Мілета наприкінці VII століття до н. Це одне з перших міст, територія якого займала близько 100 гектарів. Дехто вважає, що місто назване на честь річки "Пантікап", яка протікала повз нього. Інші думають, що назва "Пантікапей" грецькою мовою Pantikápaion (від іранського Panti-Kapa) мала значення "Рибний шлях": панта - "шлях", капа - "риба". Історичним центром сучасної Керчі є гора Мітрідат на якій і знаходиться античний акрополь Пантікапей. На території Пантікапея від давна ведуть розкопки археологи, які не перестають нас дивувати своїми знахідками. Головним богом - покровителем Пантікапея з самого його заснування був Аполлон і саме йому був присвячений головний храм акрополя. Також храми спороджували на честь Афродіти і Діоніса. Пантікапей славився храмами, царським палацом, площею - агора, своїм театром.
Навколо Пантікапея знаходилась потужна система кам'яних укріплень. Біля міста знаходився некрополь, який був несхожим на інші некрополі тим, що крім звичайних у той час для еллінів грунтових поховань некрополь Пантікапея складався з довгих ланцюгів курганів, що простягаються вздовж доріг від міста в степ. З південного боку місто оточує найбільш значна гряда курганів, іменована сьогодні Юз-Оба, що в перекладі - сто пагорбів. Під їх насипами поховані представники варварської знаті - скіфські вожді, які здійснювали військово-политичекой протекторат над містом. Колись тут розташовувався Акрополь, що мав просторі вулиці і площі, розкішні храми і палаци. Сьогодні на цьому місці можна побачити лише розсип каменів. Завдяки археологам ми можемо зачити частини будівель, унікальні предмети побуту. Чимало знахідок по праву вважаються справжніми витворами мистецтва. 
Існує легенда (Стефан Візантійський), що Пантікапей заснований нащадками аргонавтів, а саме сином аета і братом Медеї. Територію для будівлі міста нібито передав грекам скіфський цар Агает.

Античне місто Пантікапей Карта

Коментарі

  • Оля 13.11.2011

    була тут, надзвичайно красиво, прямо наша українська Греція))