Акваторія Ласпінської бухти між мисами Сарич і Айя

8701 Переглядів

Опис

Акваторія Ласпінської бухти між мисами Сарич і Айя-1634910723«Кам'яний сад». Природні тектонічні процеси багато в чому визначили той незвичайний рельєф дна, який характерний для мису Сарич. Під час занурення з плавзасобудай-вери занурюються на глибину близько 30 м. Навколо знаходяться скелі, схожі на вели­чезних кам'яних велетнів, що піднімаються до поверхні морів. Валуни, що обвалилися з гір, дуже гармонійно доповнили вже існу­ючий до цього цікавий рельєф дна з високим кам'яним пасмом і гостроверхими списами скель, що піднялися з глибин моря. Бага­тий і тваринний світ цих місць. Часто можна зустріти велику кефаль, яка ховається у скелях від дельфінів, запливають сюди і минь, гор-биль. Багато султанки (барабулі) і ставридки. Слід пам'ятати, що мис Сарич - найпівден-ніший край Кримського півострова і тут слід остерігатися могутніх течій, швидкість яких може досягати 3-х вузлів.

«Манхеттен». У районі пансіонату «Ізумруд» межа піску і величезних валунів проходить на глибині 30-32м. Величезні підводні скелі, що майже вертикально височать над дном на 15 м, за схожість із хмарочосами отримали назву "Манхеттен". В одному місці щілина між цими скелями, 2- 3 м завширшки простяглася в довжину метрів на 20 з виходом на май­данчик на 15 м. Крім того, тут безліч дещо менших валунів, що створюють дивовижної краси рельєф. І все це за 100 м від берега.

Мальовнича бухта Ласпі простяглася від мису Сарич до мису Айя. В цих місцях завжди надзвичайно прозора і красива - смарагдо­вого відтінку - морська вода. Хвилювання в бухті може бути тільки при південних вітрах - від вітрів усіх інших напрямів бухта Ласпі надійно захищена горами і скелями. Дно піщане, з не дуже великою галькою.

На заході бухти, неподалік від пляжу б/в «Мис Айя», знаходиться «Виновоз». Насправді це сухогруз, який у 1934р. розбився об скелі під час великого шторму. Досить добре збере­глися фрагменти кормової та середньої частин корабля (довжина більше 70 м). Можна поба­чити гребний вал, що закінчується великим чотирилопатевим гвинтом, і проникнути все­редину судна. На грунті також стоять декілька величезних ємкостей циліндрової форми. Судно лужить на глибинах від 6 до 17 м. Грунт - пісок, подекуди зустрічається велике каміння.


Акваторія Ласпінської бухти між мисами Сарич і Айя Карта

Коментарі