Description

ЯК ДІСТАТИСЯ

До схилів Ай-Петрі можна дістатися автотран­спортом з Ялти (поворотна Бахчисарай) або під­нятися канатною дорогою з Місхору. Від верх­ньої станції канатної дороги до метеостанції (прокат спорядження, кав'ярня, навчальний схил) - 2,5 км, можна домовитися про доставку снігоходом (стоянка - поряд із верхньою станцією).

ДЕ ЗУПИНИТИСЯ

Метеостанція, КРП «Ай-Петрі», притулок «Кічкіне», приватні міні-готелі з досить непоганими умовами.

Плато Ай-Петрі (1234 м) - найзасніженіша точка Криму. Сніг на Ай-Петрі, нагрома­джуючись із грудня, лежить до середини квітня. Кращий час для катання - лютий -березень, коли товщина сніжного покриву досягає метра, а можливо, і півтора; зверху сніг ущільнюється - і наст добре тримає лижі. На схилах Ай-Петрі обладнано дві черги бугельного витяга по 600 м; перепад висот -450 м. Перша черга - для лижників середнього класу, цікава і дуже мальовнича. Друга - це вже чистий адреналін: скельні виступи, вікові буки... А нескінченні сніжні простори і чисте гірське повітря просто примушують літати!

Щороку на плато Ай-Петрі влаштову­ються свята зими. Тут разом із серйоз­ними змаганнями, такими як лижні забіги і слалом, туристам пропонуються сімейно-розважальні - «найвлучніший сніжкометаль-ник», «найекстравагантніші сани», «щонай­довший «потяг» із низки лижників» і под. На плато Ай-Петрі організована гірськолижна школа, є прокат гірськолижного спорядження, саней і, звичайно ж, чудові домашні ресто­ранчики, російська лазня і фінська сауна -відпочивати тут можна з ранку до вечора, а то й залишитися на ночівлю. Ну а якщо набридне - до теплої Ялти, вниз!


Ai-Petri Map

Comments

  • Andy 2011-12-22

    Na4inaetsia sezon katania nakonec-to, kagdui god tut buviy