Водоспад Учан-Су

14813 Переглядів

Опис

Водоспад Учан-Су-1642613445Добре відомий водоспад Учан-Су, який знаходиться недалеко від Ялти, є найвищим і в Криму, і в усій Україні.
Річка Учан-Су бере починається високо в горах під обривом Ай-Петринскої скелі, а на висоті 390 метрів зривається вниз водоспадом висотою 98 метрів. Це вдвічі вище Ніагарського водоспаду.
Річка Учан-Су далі утворює ще два водоспади меншого розміру, стікає до Ялти і впадає в море в самому її центрі.
Сам водоспад відповідає безлічі назв і здається багатоликим: він виглядає по-різному в різні пори року. Бурхливий і гримлячий весною, влітку він - всього лише кілька струмків. Іноді в особливу жару Учан-су і зовсім пересихає. А в суворі зими водоспад замерзає, стаючи вражаючою крижаною брилою.

Тут знаходиться статуя орла, який ніби злітає на зустріч спадаючим краплинам води.

Правда, повноводним водоспад буває тільки ранньою весною, в період танення снігу і після сильних дощів. Цікавим є водоспад і в зимовий період. Тоді він являє собою величезну бурульку, вздовж якої струменем спадає вода.
Учан-Су не тільки сам по собі вражає, його околиці повні пам'яток, пам'ятників історії та природи. У околиці Ялти, найближчої до Учан-Су, жив Антон Павлович Чехов, і його будинок-музей стоїть зовсім недалеко від водоспаду. По дорозі до водоспаду можна відвідати Долину казок, побачити стіни стародавньої фортеці Учан-Су-Ісар. А ліс біля водоспаду складений зі знаменитої кримської сосни, що робить повітря особливо чистим.

Водоспад Учан-Су Карта

Коментарі

  • зк 09.12.2014

    крутой