У Сонячну Долину і на гору Ечкі-Даг

7767 Переглядів

Опис

У Сонячну Долину і на гору Ечкі-Даг-1635035880

Є місця, до яких треба звикнути, щоб полю­бити їх. Сонячна Долина не з цього ряду -вона захоплює з першої зустрічі. Не всіх, звичайно, а лише тих, кого не привертають галасливі курорти й уторовані дороги. Кому більше подобаються безлюдні бухти серед пустельних пагорбів, дикі кручі, стрімкі сте­жини до скелястих вершин.

З якого б боку ви не під'їхали до долини, ще здалека вас «зустрічає» гора Порсук-Кая -величезна ізольована скеля, що височить над шосе. Вхід у долину «охороняє» хребет Ель-тиген із трьома зубцями-«баштами», за ними видніє гора Ечкі-Даг. Найвища «башта» має вгорі ефектний наскрізний отвір, чому й має назву Делікли-Кая («Дірява скеля»).

Поблизу Сонячної Долини чудові можли­вості для відпочинку, прогулянок, турпоходів.

Цікава прогулянка до Делікли-Кая. Наскріз­ний отвір, через який просвічує небо, добре видно, якщо обійти скелю з північного заходу. Поряд із Делікли-Кая, з іншого боку стрім­кого русла «водоспаду», хребет утворює ще одну групу мальовничих круч. Це Сейран-Кая. На верхньому - виділяється камінь, що нагадує жінку в покривалі. Звичайно, є й легенда - про молоду жінку, безвинно вбиту ревнивим чоловіком. Нижче пробива­ється джерело Ельтиген, що забезпечує пит­ною водою долину; тут же бере початок Козська річка. Нижче за течією на лівому березі привертають до себе увагу дві розта­шовані поряд своєрідні вершини - Теке-Атанг і конусоподібна Сююрю-Кая.

У Сонячну Долину і на гору Ечкі-Даг Карта

Коментарі