Почаївська лавра

26447 Переглядів

Опис

Почаївська лавра -1634952559Свято-Успенська Почаївська лавра - одне з найвеличніших в Україні місць паломництва на 5 серпня - Почаївської Божої матері, Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня) і преподобного Йова (10 вересня). Святиня православного світу, друга за значенням на території Україні після Києво-Печерської лаври.
Почаївська Лавра знаходиться на заході України за 70 км від міста Тернополя і за 24 км від міста Кременець. До її святинь належать: слід стопи Матері Божої з джерелом цілющої води, її чудотворна ікона, мощі преподобних Іова, Амфілохія. Позаду монастирського кладовища на мальовничому пагорбі стоїть Святодухівський скит, відкритий в 1903 році. Усі споруди цього порівняно невеликого монастиря, підпорядкованого Почаївській лаврі, побудовані в неорусском стилі. Розташована Лавра на високій кам'янистій горі, яка підноситься над всією округою більш ніж на 75 метрів.
Перші історичні відомості про Лавру відносяться до початку XIII століття, до часів навали татарського хана Батия на Київську Русь. Після розгрому Києва та знищення його святинь, деякі православні ченці київських печер бігли на захід і оселилися в передмістях Почаївської гори. Засновником і первоподвіжніком на Почаївській горі був афонський чернець Преподобний Мефодій. Назву пов'язують з річкою Почайна, в якій князь Володимир хрестили киян. За переказами, в 1240 році знаком понад стало явище Пресвятої Богоматері у вогняному стовпі декільком ченцям і пастуху, якого звали Іван Босий. Відбиток стопи Діви Марії залишився на камені і з цього місця забив цілюще джерело.
У головному вівтарі зберігається чудотворна ікона Божої Матері, подарована монастирю в 1597 році його засновницею - поміщицею Анною Гойської. На Святу Волинь ікону привіз з Константинополя грецький митрополит Іеофіт. Подорожуючи по Волині, митрополит для відпочинку зупинився в маєтку Урля у благочестивої православної поміщиці Ганни Гойської. Пробувши кілька днів, Митрополит благословив і подарував їй за гостинність ікону Пресвятої Богородиці. У маєтку Ганни Гойської сталося диво - від Ікони Божої Матері зцілився її сліпонароджений брат Філліп. Від Ікони почало відбуватися багато чудес.
Паломники прагнуть прикластися до мощів преподобного Іова (1551-1651). У 30 років його висвятили в священики, а незабаром після цього він прийняв велику схиму з ім'ям Іоан. Більше 20 років він пробув ігуменом у Дубенському монастирі на Волині. За благочестиве життя Господь прославив його чудотворення ще за життя, а після його блаженного успіння, яке настало 28 жовтня 1651, безліч людей бачили незвичайне сяйво над його могилою, зверталися за допомогою до Преподобному, отримували її, а також зцілювалися від хвороб.
31 травня віруючі приїжджають до мощів преподобного Амфілохія Почаївського, які відкриті для поклоніння у печерному храмі. Юнаком він був покликаний в царську армію. Пройшовши через багато випробувань, він в 1925 році вибирає тернистий шлях порятунку і надходить в Почаївську Лавру. Незабаром стрижеться у ченці з ім'ям Йосиф. Виконуючи чернечу роботу, отець Йосип в той же час лікує хворих і особливо стає відомим як костоправ. Один раз він своєю мужністю і сміливістю відстояв закриття Троїцького Собору. Після цього батька Йосипа заарештували і відправили до психіатричної лікарні. Влада заборонила йому повертатися в Лавру. Після того, як один раз за вказівкою влади його побили майже до смерті, батько Йосип був прийнятий в схиму під ім'ям Амфілохій. З милості Божої преподобний ще багато років допомагав людям, отримав від Господа дари ясновидіння і зцілення. Десятки, якщо не сотні тисяч людей, зцілив Преподобний. Все життя святого було служіння Господа і ближнього. Після його смерті 1 січня 1971 року, на могилі старця стали траплятися дива і зцілення, які не закінчуються і понині. Почаївська лавра -1634952559
У 1675 році Почаївську лавру облягали турки, але несподівано відступили, і ця подія в народі зараховується заступництву ікони. Розквіт монастиря припав на першу половину XVII століття, а з 1713 Почаївський монастир був греко-католицьким. У 1831 р. обитель повернена православним. Одночасно було вирішено закріпити за нею почесне звання Лаври, вживалося ще уніатами. У 1833 році рішення про закріплення за монастирем титулу Лаври отримало остаточне затвердження. Почаївська обитель стала четвертою на Русі офіційно титулованою Лаврою після Києво-Печерської, Троїце-Сергієвої та Олександро-Невської. Почаївська лавра багата настінними розписами, скульптурами і орнаментами. Споруди Почаївської лаври: Свято-Успенський собор (1771-1782), Троїцький собор (1902-1912), келії (1771-1781), Архієрейський дім (1825), дзвіниця (1861-1869) висотою 65 м, надбрамний корпус (1835) . Нинішнім пишним виглядом лавра багато в чому зобов'язана пожертвам канівського старости М. Потоцького, також їй протегували російські царі.

очаївська лавра - одне з величних в Україні місць прощі на Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня) і преподобного Йова (10 вересня). До її святинь належать: слід стопи Матері Божої з джерелом цілющої води, її чудотворна ікона, мощі преподобного Іова, Амфілохія.

Споруди Свято-Успенської Почаєвської лаври:

- Свято-Успенський собор (1771-82 pp., арх. Г.Гофман)

- Троїцький собор (1906-12 pp., арх. А.Щусєв)

- келії (1771-80 pp.)

- Архієрейський дім (1825 p.)

- дзвінниця (1861-69 pp.) висотою 65м

- надбрамний корпус (1835 p.)

Почаївська лавра Карта

Коментарі

  • людмила 26.11.2014. 26.11.2014

    велика святина. хочеться ще і ще туда їхати. благодать непередати словами. преклоняюся перед тими людьми, що там трудяться. Спаси вас Господи!!!

  • Наталія 06.05.2014

    можу сказати одне, там мафія і корупція, нічого святого немає.

  • Іванна 19.09.2011

    там дуже гарно я там була один ень і коли приїхала додому і мені прйшла така думка в голову чого би шось не змінити в моєхму житі!!!!!!!!!