Печера Попелюшка

21310 Переглядів

Опис

Печера Попелюшка -1627326756Попелюшка - гіпсова печера на території Чернівецької області України. Довжина ходів близько 90 км і складається з кількох рівнів (цілком не обстежена).
За площею вона посідає третє місце серед гіпсових печер і восьме серед найбільших печер у світі.
Вхід в печеру знаходиться на території Молдови, тоді як основна її частина розташована на Україну. Печера була виявлена ​​в 1959 р. після вибуху в гіпсовому кар'єрі біля села Крива.
Нині діючий вхід до печери знаходиться на південно-західній околиці села Подвірное Новоселицького району з української сторони.
Назва печери пояснюється тим, що в 1977 році, коли чернівецькими спелеологами в одному з кар'єрів Буковини була виявлена ​​невелика
Трещіна - вхід до печери, її брудний і непривабливий хід не викликав спочатку ентузіазму в дослідників, і печеру назвали «Попелюшкою».
У печері є затоплені ділянки (у основом північна і східна частини печери). До середини ХХ століття була заповнена водою. При кар'єрних розробці родовищ гіпсу воду відкачали. Через настільки малого часу (в геологічному понятті) перебування без води, не має натічних утворень.
Після того, як підземні пустоти звільнилися від вод, вони були досліджені спелеологами.
Фахівці виявили тут величезні зали: «Зал Попелюшки», «Зал з колонами», «Зал Дакії», «Стометровий зал» і численні галереї, які складають справжні підземні лабіринти, в яких дуже легко заблукати і дуже складно знайти єдиний вихід.
Печера «Попелюшка» підкинула геологам загадку. У її відкладеннях було виявлено мінерал бьорнесіт. До цих пір його знаходили тільки на дні багатокілометрових океанських западин.
У печері знаходиться два колодязі глибиною 15-20 м, оскільки деякі галереї постійно залиті рясними підземними водами, вони з'єднують між собою різні рівні. Тут було виявлено близько 20 підземних озер: «Блакитне озеро», «Озеро динозаврів», «Озеро Наутілус» та інші, води яких, згідно з гідрохімічними аналізам, багаті мінеральними солями, а отже можуть надавати цілющу дію на організм людини.
Простору печери відрізняються великими розмірами коридорів і залів - ширина 3-5 м і висота 2-6 метрів. Зустрічається декілька особливо великих залів, наприклад, розміри Античного залу - довжина 100 м і ширина 20 м, а зал Чернівецьких спелеологів довжиною 170 м, середньою шириною 30 м (максимально 65 м). Висота залу Динозаврів 12-15 м.
Саме таку концентрацію - ні більше ні менше - заклала природа в повітря «Попелюшки». Він має низький вміст О2 і високу СО2. У природі таке повітря - виняткова рідкість. Звідки він у «Попелюшці» - до цих пір ніхто не може пояснити.
Ще одна незрозуміла особливість печери «Попелюшка» полягає в тому, що всі підземні зали та галереї рясно вкриті шаром ніжної глини самих різних відтінків: зелений, блакитний, червоний, чорний, білий і т.д. На деяких з підземних трас спелеологи-любителі виготовили незвичайні глиняні фігури, які служать і своєрідними покажчиками шляхи до найбільш цікавим для відвідування залах і галереях.
Печера багата внутрішнім оздобленням, якому немає аналогів у Європі. Привертає туристів з багатьох країн світу. Відвідування печери можливо малими групами, супроводі досвідчених гідом-спелеологом. Кожен учасник походу повинен бути забезпечений спелеологічний спорядженням. Підземні траси не маркування.

Печера Попелюшка Карта

Коментарі

  • Kate 04.10.2011

    Кто тут бывал уже, подскажите, стоит ли ехать сюда? Фотографии красивые, должно быть интересно