Гора Петрос

26614 Переглядів

Опис

Гора Петрос-1642718962Гора Петрос - одна з найвищих вершин Чорногірського хребта. Вона розташована на північно-західному кінці хребта, між горами Шесул і Говерла, в Закарпатській області. її висота -2020 м. Гора Петрос - друга за вели­чиною після Говерли. Західний і південно-західний схили - круті, з численними кам'яними розсипами; північний і північно-східний схили мають скельні виступи. Схо­дження на Петрос краще починати із с.Кваси (15 км від смтЯсіня). З цього боку підйом поло­гий, і заблукати складно. Вид із Петроса майже такий, як із Говерли. Особливо гарний головний відріг хребта Чорногора, який можна спостері­гати по всій його довжині - від Говерли до Попа Івана. Чіткіше, ніж з Говерли, видно Близницю, а за нею - низку гірських долин хребта Свидовець.

Гора Петрос (2020 метрів) – один з «двотисячників» українських Карпат. У перекладі з румунської назва гори означає «камінь». Розташована гора всього в декількох кілометрах від Говерли. Петрос є першою серйозною перешкодою на маршруті по Чорногірському хребту, якщо стартувати з села Кваси. Будучи третьою по висоті вершиною Чорногірського хребта, гора високо стоїть над навколишньою місцевістю, тому в гарну погоду з Петроса відкривається захоплююча панорама навколишніх гір – чудовий вид на Чорногірський масив, який тягнеться від самого Петроса ще на три десятки кілометрів. Гора Петрос-1642718962

Підйом з Квасів досить не складний, але протяжний. Сходження по цьому маршруту одне із самих підступних. Ні, це не пов'язано зі складністю і небезпекою. Справа в тому, що до підніжжя Петроса необхідно пройти досить багато хвилеподібних перепадів висот, і підіймаючись на черговий горбок вже на 100% впевнений, що він останній і ось за ним вже видно Петрос, але ні, він навіть не передостанній.

Сходження з боку сідловини Говерла-Петрос діаметрально протилежне, коротке і дуже круте. Підйом представляє собою пірамідально накидане каміння, що утворює щаблі, різної висоти, іноді такі, що підняти на ногу наступний щабель досить складно.

На вершині Петроса знаходяться руїни каплиці і хреста, а також насипний тур (пагорб) з каменів, що символізує саму вершину.

КВАСИ - ПЕТРОС

Протяжність маршруту від залізничної станції Кваси до вершини гори -15 км, вертикальний набір висоти - 1500 м.

У Квасах рухатися автошляхом у північному напрямі. Проїхавши під залізничним мостом, повернути праворуч - на міст через Чорну Тису. Тут, біля турбази, починається дорога, що йде через ліс схилами Квасівського Менчула. Недалеко від його вершини дорога виходить на полонину, розташовану на західному схилі гори Шесул. Неподалік знаходяться стара сироварня і будівля біологічного факультету Львівського університету. Далі дорога травер­сує Шесул і виводить у сідловину між Шесулом і Петросом.Тут потрібно зійти з дороги, що йде праворуч, вийти на лінію хребта, а потім стеж­кою, рухаючись у північно-східному напрямі, - на вершину Петроса. Спуск із гори - шляхом підйому.

ЛАЗЕЩИНА - ПЕТРОС

На Петрос можна піднятися також із с. Лазещина. Тож за поворотом на Козьмещик потрібно залишити автомобіль на КПП за селом і руха­тися до туристичного притулку «Козьмещик». Від притулку вийти на лісовозну дорогу. До початку першого підйому основним орієнтиром руху є лівий берег р. Лазещина. Через 3,5 км буде дерев'яний міст через нього продовжувати руха­тись уздовж правого берега річки. І вже через 300 м починається перший підйом серпантино­вою дорогою, яка завдовжки близько 2 км. Ця частина шляху проходить в основному через ліс. У кінці серпантину відкривається вид на Петрос. Далі, рухаючись стежкою, вийти на відкриті схили (2-2,5 км). Завершальний етап маршруту проходить через найкрутіший схил гори. Це найпрекрасніший проміжок часу! Звідси добре видно Говерлу і Чорногірський масив Карпат­ського заповідника. Спуск із вершини - шляхом підйому.

Гора Петрос Карта

Коментарі

  • Вася Стецько 17.03.2012

    Петрос-само панорамна вершина в Карпатах....