Географічний центр Європи

35672 Переглядів

Опис

Географічний центр Європи -1627328560Географічний центр Європи знаходиться безпосередньо в Закарпатті, в селі Ділове, у Рахівському районі, поблизу від відомого Карпатського біосферного заповідника, на березі річки Тиса біля кордону з Румунією.
Тут варто стела з геодезичним знаком на якому латинською мовою написані слова, що позначають наступне:
"Постійне, точне, вічне місце. Центр Європи встановлений в 1887 році, місце виміру дуже точно за допомогою спеціального апарату зі шкалою меридіанів і паралелі, виготовленим в Австро-Угорщині".
Місто в географічному центрі Європи.
Місто Рахів є адміністративним центром Рахівського району, Закарпатської області. Історія датує заснування міста Рахова 1447 роком, хоча спогад про це поселення виникло ще в 910 році. Місто Рахів знаходиться на висоті 430 метрів над рівнем моря у гірському котловані, у самому центрі Українських Карпат. Він займає стратегічне місце на українсько-румунському кордоні.
Рахівщина володіє справжнім екологічним феноменом і дуже потужним природо-ресурсним потенціалом. Тут знаходиться найвища гора на Україну - Говерла (2061 метр) та всі шість вершин Українських Карпат, що піднімаються вище 2000 м над рівнем моря. Тут знайдено 82 джерела мінеральних вод, росте близько 300 видів лікарських рослин, зустрічається майже половина видів рослин і тварин, занесених до Червоної Книги.
У Рахівському регіоні бере свій початок один з найбільших приток Дунаю - ріка Тиса. Протікаючи по просторах Європи, вона постачає населення України, Румунії, Угорщини, Словаччини і Югославії чистої престной водою.
Місто Рахів розкинувся в самій високогірній частині Карпат. Гори, що оточують Рахів, багаті корисними копалинами. Тут видобувають будівельний камінь, мармур, пісковик, залізну руду, арлігіти і пр.
Завдяки своєму географічному розташуванню, унікальній природі і самобутній гуцульській культурі, Рахів з давніх часів носив назву "Гуцульський Париж". Тепер це місто відоме як один з найбільш популярних туристично-рекреаційних центрів України з достатньо розвинутою індустрією відпочинку.
Казкова природа з гірським ландшафтом створила прекрасні умови для цікавого відпочинку на Рахівщині. Багатьох гостей привернули і зачарували мальовничі стежки, що ведуть у гори до "живої" лікувальної воді мінеральних джерел, яких у цьому районі налічується больее 80. Наповнює силою і здоров'ям ароматний хвойний цілюще повітря.

Географічний центр Європи Карта

Коментарі

  • Таня 04.11.2011

    Була в Діловому, а як же не зробити фотку біля надпису? :) Нічого особливого в місті немає, але проїздом обов'язково треба туди завітати, не кожен же день в центрі Європи