Джуринський водоспад

42139 Переглядів

Опис

Джуринський водоспад -1624091196Джуринський (Червоноградський) водоспад – водоспад на річці Джурин в Заліщенському районі Тернопільської області України. Висота водоспаду - 16 метрів. Вважається найбільшим рівнинним водоспадом України. Утворився в результаті прориву річки Джурин у вузькій кам'янистій закруті. До цього річка огинала пагорб, на якому розташовані руїни Червоноградського замку. За легендами турки відвели річку під час облоги замку (проте цілком імовірно, що річка змінила русло і без допомоги людини). Раніше біля водоспаду працювала водяний млин, руїни якої видно і зараз. Приблизно у 200-300 м вище водоспаду за течією річки знаходяться залишки греблі та гідроелектростанції, яка працювала в 1950-х - 1960-х рр. Цей красивий водоспад, як виявилося, має рукотворне походження - італійський архітектор випрямив природне русло річки Джурин щоб побудувати 16-метровий каскад. Річка раніше текла по кільцеподібному руслу, омиваючи Червоноградський замок на узвишші. Чудо як добре вийшло! Поблизу водоспаду розташоване селище Нирків і руїни зниклого замку Червоноградського. До речі Червоноградський палац вважався «найкрасивішою сільською садибою Речі Посполитої». Сьогодні на території замку розташований дитячий табір «Ромашка».

Біля водоспаду, також, знаходяться руїни водяного млина, який існував в минулому. Ще на водоспаді є безліч місць для гідромасажу, які ніколи не пустують.

У 50-х роках тут навіть побудували електростанцію – яка постачала навколишні села електрикою. Зараз, на жаль, від неї залишилися тільки руїни.

Джуринський водоспад Карта

Коментарі

 • Мирослава 02.05.2018

  На водоспад слід їхати тільки на авто або на невеликому автобусі, інакше вам доведеться з траси спускатися з пів години донизу, щоб подивитись на водопад, а потім годину підйматись круто гору

 • ляля 11.06.2015

  водоспад просто супер

 • оксана 17.05.2015 18.05.2015

  Отримую масу задоволення від відвідування цих місць.Шкода,що все так руйнується...Це справжня ПЕРЛИНА.

 • валяс савинкина 04.10.2014

  водоспад дпествительна очень красивый и неописуэмай

 • Богдан 13.12.2011

  Сам каньйон і водоспад-краса неописуєма. Де знайти спонсора щоби там создати український Disney Lend. Це був би один із найкращих у світі. І чому з багатих нікому таке в голову не прийшло. У мене вже є навіть вироблений план.

 • Наталья 09.09.2011

  Да... Там красиво )) И развалины замка рядом... Кто поедет - не пожалеет , однозначно!!!

 • Свєта 06.03.2011

  вже мабуть останні 2 роки постійно мрію потрапити сюди, і ось думаю нарешті цього року я там побуваю!