Чорна Тиса та Тиса

13001 Переглядів

Опис

Чорна Тиса та Тиса-1586147777Чорна Тиса та Тиса

Головна водна артерія Закарпаття, яка здавна приваблює до себе шанувальників веслування. Бере свій початок на Свидовецькому масиві Карпат і несе свої води до Дунаю. Дуже цікава та колоритна річка, у верхній ділянці - типова гірська річка, а після злиття з Білою Тисою, вода в якій білувата через великий вміст часток вап­няку, мармуру, характер річки різко змінюється на рівнинний з численними плесами та рука­вами. В середній частині вона тече територією Мармароського та Кузійського масивів Карпат­ського заповідника.

Найпоширенішою для сплавів є ділянка між селищем Ясіня та містом Виноградів, що поді­ляється на 2 ділянки. Перша, придатна лише для весняного сплаву, вона екстримальна, з порогами, притисками, перекатами, довжина якої 40 км до Рахова, та друга, звідки можна сплавлятися через Солотвино, Тячів, Хуст, більш спокійною 140 км ділянкою, аж до Виноградова.

Зручними є під'їзди до будь-якої ділянки річки, адже дорога майже постійно йде руслом.

Нижня ділянка буде цікавою для м,нового та сімейного відпочинку з дітьми, адже тут не швидка течія, є багато гарних плес для купання, величезна кількість рукавів та островів.

Варто відвідати: картинна галерея та історико-краєзнавчий музей в смт. Ясіня, Музей екології гір і історії природокористу­вання Карпат у Рахові, центр Європи в Діло­вому, скеля Марії Терезії в Вереці, руїни замку в Королево, прекрасний Хуст з руїнами замку та красивими костілами і церквами, та Вино­градів з руїнами замку Канків, римо-католицьким костьолом Вознесіння, костьолом і монастирем францисканців, палац баронів Перені.

Недоліки: наявність сміття та мала кількість місць для стоянок

Чорна Тиса та Тиса Карта

Коментарі

  • Ирина 08.06.2018

    В с. Чорна Тиса живет Максим'юк Василь Васильович "будучи на підпитку та мабуть в поганому настрої, зловив свійську тварину "коня", яка паслась по вздовж берега річки зі сторони ліс-фонду, привів до вулиці, прив'язав до свого автомобіля марки УАЗ (бортовий) та почав тягати ні в чому невинну тварину по вулиці асфальту. " : :https://www.facebook.com/search/top/?q=%D1%87%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B0%20%D1%82%D0%B8%D1%81%D0%B0