Верховина

13952 Переглядів

Опис

Верховина - це саме високогірне місто Карпат, розташований на висоті 620 м над рівнем моря, в 125 км від обласного центру і в 32 км від залізничної станції Ворохта. Верховинський район розташований у південній частині області, прямо в самому серці Карпат - Чивчини, Чорногора, Гринявські полонини. Протягом Чивчинського хребта (49 км) проходить державний кордон України з Румунією.
Старовинна назва Верховини - Жаб'є. Так місто називався до 1962 року, а перша письмова згадка про селище Жаб'є зустрічається у 1424 році.
Верховинський район визнаний лікувально-оздоровчим центром, тут знаходяться більше 100 джерел мінеральних вод. Також тут Ви зможете насолодитися неймовірно красивими краєвидами дикої природи: карпатськими горами, лісами, альпійськими луками, річками і скелястими ущелинами.
Річка Чорний Черемош, на берегах якої і розташований Верховина - досить популярна серед прихильників екстремальних сплавів по гірських річках. На території району знаходиться Чорногірський хребет - ряд найвищих вершин Східних Карпат. Сніг лежить тут до середини літа. Величної панорамою Чорногірського масиву можна милуватися прямо з околиць Верховини, звідси видно такі його вершини як Смотрич, Бребенескул і в тому числі гора Піп Іван (2022 м), на якій знаходиться колишня обсерваторія, яку ще називають Білим Слоном.
Верховину повноправно прийнято вважати неофіційною гуцульської столицею. Прогулюючись по місту, особливо в недільний або святковий день, Ви швидше за все зустрінете місцевих жителів у традиційних гуцульських одягах, вишитих старовинних гуцульським орнаментом. Для бажаючих ближче познайомитися з гуцульською культурою у Верховині функціонує Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів. До речі, саме тут ще можна побачити традиційну гуцульську весілля.
Кількість, тип і довжина спусків
Для активного зимового відпочинку тут діють підйомники, їх у районі два: схил гори Пушкар в самій Верховині та схил гори Запідки в с. Ільці. Довжина першого сягає 320 метрів, ширина траси від 20 до 60 метрів. Підйомник розташований в лісовій просіці. Середня крутизна схилу - 18 градусів. Схил невисокий і пологий, тому цілком підійде для початківців любителів зимових видів спорту і розваг (лижі, сани).
Схил на горі Запідки в с. Ільці дещо більших розмірів. Його довжина - майже 500 метрів, ширина - від 30 до 40 метрів, середня крутизна - 26 градусів. У районі налічується декілька пунктів прокату гірськолижного спорядження та десяток кваліфікованих інструкторів.
Проживання
Ті, хто приїхав сюди відпочити, в основному живуть у приватному секторі: котеджах, квартирах, які надають дуже доброзичливі місцеві жителі.
Як дістатися?
Дістатися у Верховину можна тільки автотранспортом. Найближча залізнична станція знаходиться на відстані 30 км в містечку Ворохта. Відстань до Верховини з найближчих обласних центрів по автомобільних дорогах: з Івано-Франківська - 150 км, з Чернівців через с. Усть-Путила 130 км.

Верховина Карта

Коментарі

  • вася 08.07.2011

    було класно