Парапланеризм в Центральній Україні

8822 Переглядів

Опис

Парапланеризм в Центральній Україні-1635029024

Що таке парапланеризм?

Це подорожі. Все спорядження важить 15-20 кг і легко вміщується в багажнику легкового автомобіля.

Це доступність. З авіаційних видів спорту парапланеризм найдоступні­ший і за ціною (як спорядження, так і його експлуатація), і за часом (можна літати з раннього ранку до пізнього вечора), і за місцем (відповідний горб чи гора, а на рівнині — мотор або лебідка), і за віком (займатися можуть усі охочі від 14 до 70 років без серйозних проблем зі здоров'ям).

Це казкове задоволення. Можна оглядати гори, поля, річки, населені пункти з висоти пташиного польоту і при цьому не бути обмеженим кабі­ною чи салоном. Тільки ти, параплан, повітря, сонце і тихий шепіт строп.

Це спілкування. Займаються парапланеризмом дуже цікаві люди — як за родом діяльності, так і за характером, поглядами, захопленнями.

Це нові знання та вміння.

Це все краса активного відпочинку й активного способу життя.

На жаль, Центральна Україна не багата на гарні старти для польотів на параплані. Рівнинні території мають окремі горби 40 м заввишки, що дозволяє отримати первинну підготовку, але тривалі польоти вкрай рідкісні — вони вимагають ідеальних умов. До таких льотних місць належать: Устивиця, Решетилівка (Шар-гора), Лубни, Кременчук у Полтавській області.

Кращі справи на дельтадромі «Кругле Городище», розташованому на горбі за 1 км від південної околиці с.Ходосівка, Київської області. Польоти здій­снюються із західного та східного схилів горба. На жаль, у безпосередній близькості від горба почалася забудова, що в недалекому майбутньому може зробити польоти в цій місцевості неможливими.

Найбагатшою на льотні місця і найопанова-нішою в цьому сенсі є Вінницька область. Високі, обривисті береги Дністра є прекрас­ними стартовими майданчиками, а конти­нентальна погода забезпечує стабільні льотні умови з широкими термічними пото­ками й високою базою. Рівнина і гарна інф­раструктура дозволяють здійнювати дальні маршрутні польоти.

Ямпіль. Декілька стартів під різні напрям­ки вітру. Свого часу в Ямполі проводилися чемпіонати Молдавії, України, СРСР з дельта­планерного спорту.

Кремінне, Нагоряни. Гарні льотні умови дозволили проводити тут щорічний міжна­родний парапланерний турнір «Кубок Дні­стра», на якому завжди були показані високі результати.

Добре пілотам, що живуть поблизу Дні­стра, а що робити тим, хто живе на рівнині? Багато хто освоює польоти з мотором. Біль­шої популярності набувають польоти на ле­бідці, коли парапланериста підіймають лебідкою на висоту 200-500 м, де він від­чіплюється, шукає висхідні потоки й насоло­джується польотом, не прив'язаний до гір і узгір'їв.

Парапланеризм в Центральній Україні Карта

Коментарі