Мигійські пороги (Південний Буг, Миколаївська область)

12125 Переглядів

Опис

Каяк - родейний або слаломний. Довжина від 180 см до 4 м.

Спеціальне спорядження - легкий шолом, легке весло, рятівний жилет невеликого обсягу, секундомір, вешки і проволока для

установки траси, на якій буде організований тренувальний процес.

Одне з найпопулярніших місць серед каякерів-початківців в Україні - це, звичайно ж, Мигій­ські пороги. Знаходяться вони на р. Південний Буг на околицях с.Мигія Первомайського району Миколаївської області і входять до Регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя». Тут чітко виділя­ються Великий і Малий Мигійські пороги.

Цей плейспот зручний і цікавий тим, що практично за будь-якого рівня води у річці можна тренуватися з травня по листопад, насо­лоджуючись катанням по порогах і чарівними пейзажами.

В урочищі Протич під Протичанською ске­лею знаходиться завершальна частина Вели­кого Мигійського порогу - Інтеграл. Тут знахо­диться одна з кращих у Європі природних трас гребного слалому. Відвісні скали каньйону -улюблене місце тренувань і змагань спортсменів-скелелазів.

Великий Мигійський поріг (II-III категорії складності, залежно від рівня води) знахо­диться у кінці с.Мигія - з'їзд із Миколаївської траси праворуч ґрунтовою дорогою, (де через 15 м знаходиться шлагбаум з номером теле­фона місцевого єгеря), далі необхідно дотри­муватися правих поворотів - до самого Інтеграла. Перша частина порогу - довга вхідна шивера з хаотично накиданим камінням і декількома валами, в тому числі косими. Висота валів залежить від рівня води в річці; при високій воді за деякими валами утворю­ються невеликі бочечки. Друга частина, Інте­грал, - S-подібний поворот лівого рукава порогу зі зливами, валами, бочками і прижи­мами, куди звалюється більша частина води із шивери. Тут за достатнього рівня води утво­рюється доволі придатний для катання вал з невеликою зворотною течією, де можна від­працьовувати вальний серфінг і напростіші елементи фрістайлу.

Малий Мигійський поріг, він же Мельничний, знаходиться десь за чотири кілометри від Великого, вгору за течією. Він утворений дамбою старого млина (пам'ятка архітектури, побудована родом Скаржинських 1897р.), а також виходами гранітних пластів на поверхню. Це вхідний злив або руслом річки, або з початку дамби (близько 0,5 м), з невеликою бочкою і поворотам течії праворуч. Далі йде ділянка з великими валунами і зливами. Завершальна частина порога складається з двох послідовних зливів (по 0,5-1 м), розташованих під правим, скелястим, берегом. Складність цього порога оцінюється як III-IV категорія, залежно від рівня води. За великого рівня можливий прохід порога через центр русла. Тут лінія руху буде більш слаломною, але менш цікавою. Заїзд до Мельничного порога можливий, якщо з'їхати на шостому (а краще запитати у місцевих жите­лів, як проїхати до млина) повороті від початку села праворуч. Слід рухатися дорогою, у зво­ротному щодо попереднього напрямку, до виїзду до млина і невеликого водосховища за ним.

Мигійські пороги будуть цікаві, в першу чергу, каякерам-початківцям. Але й більш досвідченим тут також буде не сумно, особливо за високого рівня води. Рекомендовані для катання снаряди - родейні та ігрові лодки, оскільки на них можна буде повною мірою від­чути усю красу мигійського каякінгу, а також відпрацювати деякі прийоми як сплаву, так і фрістайлу на бурхливій воді (родео).

Мигійські пороги (Південний Буг, Миколаївська область) Карта

Коментарі

  • Тетяна 25.07.2012

    Я там була і там дійсно дуже гарно та круто:-D

  • Антон_іо 27.09.2011

    З того що я бачу таке враження що там дуже дуже круто. Варто спробувати. Хтось там був?