Дендропарк Олександрія

12374 Переглядів

Опис

Дендропарк Олександрія-1634904421Біла Церква -це невелике місто, яке славиться своїми церквами і соборами. Проте на його околиці є унікальна пам'ятка - дендропарк «Олександрія». Дендропарк є зразком ландшафтної архітектури кінця XVIII - початку XIX століть. Це неповторне місце живої природи, в яке можна поринути зовсім недалеко від метушливого та галасливого містечка. 

Дендропарк отримав свою назву від графині Олександри Василівни Енгельгардт (Бараницька в шлюбі), яка стала його засновниценю.
Дендропарк «Олександрія» - найбільший в Україні (площа 200 га). Знаходиться на річці Рось. На його території росте більше 600 видів дерев і чагарників і понад 700 різновидів трав'янистих рослин. Парк налічує 1360 видів, різновидів, сортів і форм рослин. 
"Олександрія" не є настільки неповторною як "Софіївка", проте тут можна відпочити, розсладитись та помріяти подалі від буденності. 

Екскурсія по парку «Олександрія»
Дендропарк є досить великим, протяжність його алей становить понад 20 км. Обійти їх все, уважно вивчаючи краєвид, за один день не вийде.
Головна алея, що веде вглиб парку, закінчується у тому місці, де колись був побудований палац "Дединець". Звідси вона розходиться на чималу кількість меньших доріг. 
 Інша алея веде до скульптур  китайця і китаянки («Мудрець» та «Китаянка»). Далі йде Китайським місток, названий так через розміщеної на ньому альтанки з дахом, сильно схожою на китайські пагоди. Він служить своєрідною дамбою, що підтримує рівень води. Він настільки самобутній, що його важко сплутати з чимось іншим.
 Ррочний кам'яний міст (довжиною 15 метрів) є теж дуже гарним, він перекинутий через один з безлічі каналів.
В Лебединому озері живуть лебеді і качки. Інші ставки - Дзеркальний, Холодний і Купальний (його ще називають Банний або Лазневих) з'єднані системою шлюзів, як того вимагала місцевість. З цими водоймами пов'язана легенда, нібито Браницькі засадили отруйними рослинами їх береги, щоб селяни не ловили в них рибу.
 Зустрічються тут і невеличкі водоспади, імітації руїн тощо.
Погляд привертає і колонада «Луна», що має форму підкови. Назва колонади говорить сама за себе - навіть сказане тихо, пошепки, слово добре чути на іншому кінці колонади. Якщо ж говорити голосно, то виникає луна.
У самому центрі парку Велика галявина, площею дев'ять гектарів, на якій можна побачити «генеалогічне древо» Браницьких - зрощені сосни, які називають «Два сини» і «Три дочки». Ще одна визначна пам'ятка Великої галявини - «Сім братів», група схилених до землі, ніби скорботних, каштанів.

В дендропарку представлена велика кількість дерев з усього світу, тому, пройшовши його алеями, відвідувачі отримують нагоду помилуватися частинками природи з усього світу. 
Західна територія «Олександрії» залишалася неосвоєною, нею зайнялися при реконструкції. За часів Браницьких це були мисливські угіддя. Розміщені тут фазанник і звіринець, до наших днів не збереглися.
 Від центру і сходу парку західна частина відділена балкою і каскадом з чотирьох водойм «Потерчата», «Русалка», «Водяний» і «Стара веслування». Тут центр композиції - Горіхова галявина.
На південь, біля річки, берег закінчується високим урвищем. Це - Палієва гора, на якій видно залишки укріплень, побудованих козаками. З побудованої на горі оглядового майданчика видно чарівний пейзаж.

Дендропарк Олександрія Карта

Коментарі