Тури і подорожі > Замок > Золочівський замок

Золочівський замок

Золочівський замок-1523502823Замок розташований на невисокому пагорбі у заплаві річок Золочівка та Малинівка, кам'яний Золочівський замок повинен був служити для оборони та житла. Його збудував у 1634-1636 рр. Яків Собеський, батько Яна Собеського, - короля Польщі. Це був регулярний, бастіонного типу замок, квадратний за планувальною конфігурацією, з високими валами і чотирма наріжними бастіонами із сторожовими вежами на кутах. На кожній вежі було вмуровано кам'яні плити з гербами родини Собєських: Яніна, Гоздава, Равина і Гербурта. В центрі перебувала двох'ярусна в'їзна вежа з арочним проїздом і порталом з головою лева в замковому камені. До в'їзної брами вів звідний міст, перекинутий через рів.
Замковий двір сягав 110 м уздовж західної куртини розміщувався двоповерховий рустуемий на кутах палац з білокам'яної обробкою вікон. З протилежного від палацу боку містився корпус господарського назначенія.Во другій половині XVII ст. Золочівський замок неодноразово зазнавав козацькі, татарські, турецькі напади і облоги. Зокрема, значні руйнування замок зазнав у 1672 та 1675 рр.. Відновлювальні роботи розпочалися в 1686 р. під заступництвом Яна III Собеського. Очевидно, тоді на продовженні осі в'їзної брами поблизу південній частині був зведений так званий "Китайський палац". Планувальна структура замку, що сформувалася протягом XVII ст., Без істотних втрат збереглася до наших днів. Вціліла і значна частина автентичних архітектурно пластичних елементів спорядження давніх споруд, виконаних у ренесансній стилістиці. Як свідок історичних подій Золочівський замок є видатною пам'яткою культури та оборонної архітектури на теренах Галицької землі.

Але особливо цікаві два камені, що лежать на замковому подвір'ї. Золочівський замок-1523502823Їхня поверхня покрита загадковими письменами і малюнками. Сюди ці камені були привезені із с. Новосілки Золочівського району. Хто, коли і навіщо зробив написи на цих каменях до цих пір залишається загадкою. Згідно з однією з гіпотез, написи на цих каменях є однією зі складових шифру, що вказує місце, де захована частина скарбів лицарського ордену тамплієрів.

Як дістатися
• громадським транспортом:
Зі Львова до Золочева зручно доїхати маршрутними таксі з вул. Личаківській (неподалік від кінцевої зупинки трамваю № 2) або електричками від Головного вокзалу або станції "Підзамче".

• власним транспортом:
Золочів розташований на трасі "Тернопіль-Львів" на відстані 66 км. від Львова.

Igor Kasyanchuk - 24 Березень 2011
+ Додати свій відгук

Проживання в області