Замок у Старому Селі

11903 Переглядів

Опис

Замок у Старому Селі-1634385178У 18 км. від Львова, на території Пустомитівського району, розташувався населений пункт, про давність якого говорить сама його назва - Старе Село. І знаменито воно своїм п'ятикутним замком, до речі, найбільшим на Львівщині.
Замок був зведений князем Владиславом Домініком Острозьким у 1642 році (за іншими відомостями: у 1654 році). Замок був зведений з каменю і цегли. При його будівництві, в якості зв'язуючого розчину, використовувалася суміш вапна, молока і яєчного жовтка. Такий розчин надавав небувалу міцність стін. Красномовним підтвердженням тому є той факт, що в 1654 році війська Богдана Хмельницького не наважилися штурмувати замок, який виробляв враження неприступної цитаделі.
Аналогічної думки були і турки, не відважилися штуромовать замок в 1672 році. Тоді, підійшовши до стненам замку, вони повернули назад, після того, як влучним пострілом захисники фортеці вбили турецького воєначальника.
Замок дійсно справляє враження неприступної твердині. Його стіни, висотою 8 і товщиною 2 метри, і башти четирнадцатіметровой висоти наводили жах на ворога. Замок був оточений ровом, через який було перекинуто підйомний міст. По периметру стін ішла оборонна галерея для замкового гарнізону. На території розташовувалася каплиця, палац та господарські споруди.
У середині XVIII століття Старе Село, разом із замком, переходить у володіння польських магнатів Чарторийських. Вони проживали у своїх маєтках далеко від Старого Села і абсолютно не цікавилися долею замку. Саме з цього моменту могутня фортеця занепадає.
У 1809 році Ізабелла Чарторийських подарувала замок своїм онукам - польським магнатам Потоцьким. Їх також не цікавила доля фортеці і вона продовжувала руйнуватися. Останнім власником замку, до вересня 1939 року, був Альфред Потоцький.
Починаючи з 1970 року неодноразово робилися спроби реставрувати замок, однак вони так і не були доведені до кінця. Кілька разів на території замку проводилися різні костюмовані фестивалі та лицарські турніри. До цих пір у дворі стоїть напівзруйнована сцена.

Як дістатись.

Громадським транспортом. Поїздом Львів - Ходорів, або маршрутним з АС на вул. Зеленій у Львові.

Власним транспортом . Їхати по вулиці Зеленій за межі міста, (до Давидова), потім звернути праворуч коло бетонного прапороносця, або навпроти цвинтаря перед селом Водники (ця дорога виведе вас просто до замку).

Замок у Старому Селі Карта

Коментарі

  • Наталья 09.09.2011

    Главная фотография отображает всю красоту! Очень величественно со стороны! Ну а в середине, конечно.... Мы ездили на велосипедах, можно и электричкой со Львова...