Тетеревом від Чуднова до Житомира

11201 Переглядів

Опис

Тетерів (довжина 585 км) - права притока Дніпра. Бере початок на Волино-Подільській височині, на висоті 310 м над рівнем моря, впадас в Київське водосховище через 85 км від Києва. Береги у верхній та середній течії (до Радомишля) високі, часто скелясті. Річка характеризується великою кількістю перекатів і декількома порогами, у нижній течії - береги невисокі, піщані. Ширина русла у верхній течії від 12 до 40 м, у нижній -до 90 м.

Відстань - 97 км

Ходових днів - 4

Сезонність - травень - серпень

Категорія складності -1

ДОСТАВКА І ЗБІР

Залізницею до ст.Чуднів-Волинський. Звідси до річки 3 км (можна добиратися пішки чи на автомо­білі). Біля другого переїзду повернути праворуч, через 200 м на перехресті повернути ліворуч і спуститися вниз до річки (близько 400 м). Збір на галявині, де знаходяться залишки електричного млина (зліва - залізничний міст).

РОЗБІР І ВІД'ЇЗД

У передмісті Житомира Корбутівці. Після гідропарку можна розібратися на траві біля дороги до тро­лейбуса. Потім на маршрутному таксі дістатися до залізничного вокзалу, біля якого можна сісти в маршрутне таксі, що йде до Києва.

ХАРАКТЕРИСТИКА МАРШРУТУ

Береги Тетерева до Житомира переважно глинисті та піщані. Річка тут звивиста. Деякі ділянки затоплено греблями. Багато обносів. У наш час шивери за великої води на цій ділянці не спостерігаються, однак багато завалів.

У посушливе літо Тетерів значно міліє, тому подорож краще здійснити до середини липня.

ВАРТО ПОДИВИТИСЯ НА МАРШРУТІ

Чуднів. Чотири дерев'яні православні і кам'яна католицька церкви XVIII ст. Після старту з Чуднова мальовничі високі береги зі скельними виходами.

Житомир. Руїни замка Терещенка.

ПЕРЕВАГИ МАРШРУТУ

• легка доставка;

• цікавий рельєф місцевості (річка пробила собі русло через виходи скельних порід Українського кристалічного щита);

•  мальовничі береги, які на значній відстані поросли лісом.

НІДОЛІКИ

•  значна залісненість місцевості;

•  непридатність річкової води для приготування їжі.

Тетеревом від Чуднова до Житомира Карта

Коментарі