Риболовля в Сколівському районі

12635 Переглядів

Опис

Риболовля в Сколівському районі-1634861484Карпатські ріки чудово підходять для відпочинку і рибалки. У Сколівському районі найбільшими ріками є Опір та Стрий. У цих річках та їх притоках водяться різні риби, а саме форель, харіус, марена, підуст, окунь, щука, головень, піскар, верховодка, бистрянка і деякі інші види. Варто зауважити, що в останні роки на Сколівщині збільшилася кількість форелі і іншої риби.
Найбільший інтерес у гірських річках для рибалок представляє форель. Ловлять цю рибу на різних комах і штучні приманки. Серед комахоподобних як наживка для форелі використовують личинки волохокрильців і рачка.
Волохокрилець - це личинка великого лугового метелика, сіро коричневого кольору, яка живе біля водойм. В якості наживки ці личинки можна збирати руками на дні водойм. Зазвичай, волохокрильці живуть колоніями, тому знайшовши одне місце, можна достатньо їх назбирати.
А рачки - це личинки одноденки. Їх можна знайти в річці під камінням.
Вудилище для лову форелі на живі насадки може бути просте: звичайна вудка, до якої прикріплено волосінь з плоским грузилом і приводом. Снастю для улову є нахлистове вудилище, але ця снасть в Україні не є популярною.
Більшу форель можна впіймати на штучні наживки за допомогою спінінга. Для цього необхідно використовувати спеціальні форелеві штучні наживки.
Зазвичай, на гірських річках ловлять форель у тих місцях, де швидка течія переходить у більш повільну, а також у локальних ямах і за каменями. Також добрим місцем для лову форелі і інших риб є мости і повороти річок, де утворюються значні глибини.
Звичайно, найкраще рибалити вранці або перед сутінками.
Окрім форелі популярної рибою є марена. Цю рибу ловлять на черв'яка або на кожушка в тих місцях, де межують швидкі і повільні течії. Ловлять на донну снасть з важким грузилом. Найкраще клює марена вночі.
Варто відзначити, що форель і марена є рідкісними рибами. Тому при лові форелі і марени необхідно дотримуватися правила: зловив - відпусти. Також слід зазначити, що форель є дуже ніжною рибою і потрапити в руки людини вона отримує тепловий шок. Тому якщо ви плануєте відпустити форель у свою рідну стихію, то необхідно брати її в руки вологою ганчіркою або вологими рукавичками з тканини.

Риболовля в Сколівському районі Карта

Коментарі