Поморянський замок

13322 Переглядів

Опис

Поморянський замок-1642610651Поморянський замок - пам'ятка історії та архітектури в селищі Поморяни Золочівського району. До нас збереглися два двоповерхових корпуси і кругла кутова вежа. У південному корпусі є відкрита галерея.
Після багатьох перебудов і довгого періоду занепаду замок втратив свій первісний вигляд і знаходиться в аварійному стані. Збереглися два двоповерхові крила, східне з круглою вежею і південне з галереєю. Старе - східне крило з круглою вежею. Далі південний корпус, що має відкриту галерею з боку двору, добудовану в XVIII-XIX ст.
У круглій башті з шатровим дахом влаштовано сходи, що ведуть на другий поверх. У стінах вежі збереглися бійниці, розміщені в чотирьох рівнях; бійниці є також в першому поверсі східного корпусу. Приміщення східного корпусу на першому поверсі перекриті хрестовими і циліндричними склепіннями. Південний корпус з боку двору оформлений двоярусною відкритою галереєю зі сходами в центрі. Нижній ярус вирішений у вигляді аркади, покрівлю над галереєю підтримують колони тосканського ордера. Вікна верхніх поверхів обрамлені білокамінними наличниками з трикутними сандриками. Поморянський замок реставрований в 1978 році (архітектори Л. М. Дмитрович, Л. Л. Аленаускіне).
З північно-східного боку від замку розташована одноповерхова господарська споруда. Покрівля замку сильно пошкоджена.
Загальна площа забудови замку - 1206,00 кв. м, загальна площа приміщень замку - 1465,60 кв. м (включаючи підвали і горища - 2509,60 кв.м).

Поморянський замок Карта

Коментарі