Підгорецький замок

19602 Переглядів

Опис

Підгорецький замок-1634904131Якщо їхати по шосе з Бродів на Львів, то відразу ж за Ясеновом погляд путешествінніка привертає величний силует старовинного замку, який видніється на вершині гори. Це і є знаменитий колись в усій Європі, а тепер призабутий Підгорецький замок - гордість «Золотої підкови» замків України. В його ансамбль входить триповерховий палац, заїжджий двір, костел і парк.

Підгорецький замок (1635-1640 рр.) - Одна з перлин історичних пам'яток України, розташований у стародавньому селі Підгірці, в 20 км на північ від Золочева. Був побудований на високій горі на замовлення гетьмана Станіслава Конєцпольського. Будівництвом фортифікаційних споруд керував знаменитий Гійом де Боплан, а не менш знаменитий архітектор Андре дель Аква побудував дивовижної краси триповерховий палац.

Замок збудував на замовлення великого коронного гетьмана Станіслава Конецпольського, архітектор Андреа дель Аква в 1635-1640 рр. Пізніше власниками були Ян III Собєський, Радзивілли, Жевуські. До замкового ансамблю входять палац, оточений бастіонними укріпленнями, валами та ровами, бароковий костел. (1752 - 1766 рр.), в'їздна брама та чудовий "італійський" парк XVIII ст. зі старими липами.

Підгорецький замок нині є філіалом Львівської галереї мистецтв. Підгорецький замок було збудовано на одному з відрогів Подільської височини, до якого з північного боку прилягає низька заболочена рівнинна ділянка Малого Полісся. Замок був виконаний як зразок поєднання імпозантного палацу з бастіонними укріпленнями і свого часу вважався одним з кращих палацово-замкових комплексів Європи. Він має форму квадрата, сторона якого дорівнює приблизно 100 метрів. На кутах розташовані п'ятикутні бастіони. Для будівництва використали каміння і цеглу. Майже сучасний вигляд (я не маю на увазі сучасні руйнування та занепад) палац здобув у першій половині XVIII століття, коли між триповерховими павільйонами та вежою на двоповерховій споруді палацу збудували додаткові приміщення. Саме тоді палац вкрили однорідним дахом. Головну замкову браму у XVIII ст. охороняли гармати равеліна, який на жаль не зберігся.

Дещо спотворили внутрішні просторі зали палацу радянські будівничі, що переобладнували його на туберкульозну лікарню. Значну частину залів вони розділили перегородками на окремі лікарняні палати. Але сталося це вже в 60-х роках ХХ століття, а до приходу в Галичину радянської влади замок поперемінно належав відомим польським родинам: Конецпольським, Собеським, Потоцьким, Жевуським, Сангушкам. Всі вони так чи інакше вплинули на його розвиток та історію, особоливо відомий польський магнат Вацлав Жевуський, який володів Підгорецьким замком з 1720 року і перетворив його на величезний розкішний музей. Саме Вацлав збудував неподалік від палацу заїжджий двір, який повністю зберігся до наших днів.

Як дістатися
• громадським транспортом:
автобусом Броди - Золочів (з районного центру - м. Броди). Виходити на зупинці "Підгірці". Потім 2-3 хв. пішки до замку (Підгорецький замок добре видний від зупинки). Якщо їхати по трасі Київ-Львів (наприклад маршруткою Львів-Броди) то від траси йти 20-30 хвилин.
• власним транспортом:
на трасі Е40 (М-17) (напрямок від Рівного до Львова), через 15 км. за м. Бродами поворот праворуч на Золочів. Після повороту далі по трасі, через 1 км. видно Підгорецький замок.

Підгорецький замок Карта

Коментарі

 • Ігор 14.06.2015

  Були з сім'єю в Золочівському, Підгорецькому та Олеському замках. Найбільше враження справив Підгорецький замок. Куди дивіться і чим займається дирекція Львівської галереї мистецтв, що один з найгарніших замків Східної Європи доведений до такого стану!!!

 • софочка 25.05.2014

  класний я вньому була

 • Вікторія .5.10.2013. 05.10.2013

  Дуже гарний палац,жаль потрапити в нього важко,працює дуже мало часу! продовжіть робочий час,панове !!!

 • Наталья 09.09.2011

  Замок просто шикарный! Но если бы его уже поскорее отреконструировали бы, то было бы очень замечательно! Так как хочется и в середину зайти, а не по дворику походить и в соседнюю комнатку с подвалом... Очень обидно за наши замки...