Печера Атлантида

16368 Переглядів

Опис

Печера Атлантида-1618746637Печера Атлантида - єдина в Україні триярусна горизонтальна печера. Довжина її ходів - 1800 м.

ЯК ДІСТАТИСЯ

Дістатися до печери можна власним автомобі­лем чи громадським транспортом. З Кам'янця-Подільського сюди 25 км. Розташована в районі села Завалля Кам'янець-Подільського району Хмельницької області. Довжина її ходів - 2525 м. Екскурсія триває 5 год.

Печера не обладнана, тому тут потрібно мати, добру фізичну підготовку.

Атлантида - це єдина на Поділлі печера з чітко вираженою триярусною побудовою. Нижній (перший) поверх представлено висо­кими та широкими галереями, другий - звуже­ними до 1-1,5 м порожнинами, третій -двома невеликими ходами заввишки 5 м. На перетині галерей першого та другого поверхів є великі зали (заввишки до 12 м). Поверхи сполуча­ються, майже прямовисними переходами.

На стінках, склепіннях і підніжжях печери поширені натічні форми гіпсу різного забарвлення. Волокнисті кристали тут, сягають до 1,5 м. У галереях магістрального поверху є товща пух­кого наповнювача потужністю до 6 м.

У печері багато сталактитів та сталагмітів, які утворюють білі, жовтуваті, рожеві, прозорі за кольором і різноманітні за формою квіти, зірочки та бурульки. Печера має окремі зали (Ніжність, Квітів, Маків, Золота осінь, Радості, Сміху Сніжної королеви, Храм Богів та інші), галереї (Трьох нещасних, Партизанська), гроти та коридори (Чортів хвіст). Тут живуть рідкісні види кажанів.

Печера відома спелеологам всього світу, адже відомості про неї розміщені в між­народних енциклопедіях і спеціалізованих довідниках.

Заночувати можна в так званому готелі Хілтон, що утримують спелеологи Хмельницька котрі дають на прокат комбінезони, гумові чоботи та ліхтарики.

Печера Атлантида Карта

Коментарі

  • Воєвода А.С. 18.04.2016

    Побували в Атлантиді під час осінніх канікул. Діти взахваті. мріють про нову подорож. Атлантида- справжнє диво подільського краю. але на жаль ми не змогли відправитись в атлантиду навесні . Нам сказали про рейдерське захоплення. Дуже прикро. Чекаємо з нетерпінням, коли знову зможемо там побувати.