Ловля форелі в Карпатах

26871 Переглядів

Опис

Ловля форелі в Карпатах-1643034450У Карпатах налічується величезна кількість річок і озер. Тому не можна не приділити увагу риболовлі. Ловлять рибу на Дністрі, Новодністровської водосховище. Там водиться судак, щука, лящ, карась ... Ловлять на гумку або на вудку. Але там є місця, куди досить складно дістатися транспортом, особливо в погану погоду. Рибне господарство "Млинки", розташоване в 35 км на північ від м. Львова в лісовій зоні передгір'їв Карпат. Водні угіддя - шість штучних ставків площею 20 га, зарибнене коропом, щукою, окунем, лині, карасем, пліткою. Мисливське господарство "Майдан", розташоване в 50 км на захід від м. Львова в лісовій зоні передгір'їв Карпат. Рибоводні угіддя мають повну систему спускних ставків. Є і комплекс ставків для спортивного рибальства площею 50 га, де чудово ловиться щука, короп, лящ, плотва, фарбуй, лин, окунь. У Синевирському озері водиться велика кількість форелі, але ловити заборонено. Однак є кілька ставків з фореллю, в яких водиться райдужна та озерна форель. Також є можливість порибалити на Теребле-Рікська водосховище. Там лов дозволена круглий рік. Також є численні форелеві господарства - біля Сваляви, біля села Тур'я Пасіка, біля села Ділове і тд ... За плату можна зловити форель і тут же її приготувати або просто забрати з собою.
Велика проблема для рибаків в Карпатах - постійні зміни погоди. Дощі викликають паводки, підвищення рівня води в річках, помутніння води. Форель в каламутній воді зазвичай практично не ловиться. Ловля форелі скрізь заборонено. Домовитися звичайно можна, але у випадку, якщо ловити поодинці. Місцеві ловлять, але шанс нарватися на рибінспектора великий. Форель є практично у всіх річках Карпат. У верхів'ях Прута крім форелі взагалі практично нічого немає. Ловлять також на Сіреті, Тисі. На Тисі дуже багато рибалок по берегах. Ловлять в основному на спінінги. Дуже вдалі місця після перекатів - риба втомлюється і її простіше зловити. Влітку ловлять зазвичай нахлистом на муху, взимку на хробака. Під час нересту контроль посилюється.
Багато турфірми або турбази пропонують ловлю форелі у власних водоймах. Якщо немає бажання спілкуватися з рибінспектором, краще скористатися їх послугами.
І трохи про те, як все-таки ловити цю саму форель .... 

В Україні зустрічається 3 різновиди форелі - озерна, струмкова і райдужна. Дані види зустрічаються в річках Закарпаття і Прикарпаття, а також в деяких озерах Карпатського регіону. Форель дуже вимоглива до чистоти водойми, тому зустріти її можна не скрізь. Озерна форель живе зазвичай в озерах, але на нерест заходить в річки, що впадають в озера. Нерест проходить в кінці осені - взимку. Після нересту частина молоді залишається в річках, а частина мігрує назад в озера. Таким чином, в річках можна зустріти і струмків і озерну форель. Зазвичай, навіть важко відразу відрізнити обидва види. Райдужна форель зустрічається рідко. Досягає ваги до 20 кг. Це красива риба, з чорними і червоними плямами, що відливають всіма барвами веселки. Віддає перевагу холодноводні річки, з температурою води до 20 градусів і сильно насиченою киснем. Розміри зазвичай невеликі - до 0,5 кг, але при сприятливих умовах 1-1,5 кг і навіть до 5 кг. Живе зазвичай осіло, і полює в місці проживання. Великі особини можуть вибирати глибоководні місця. Активність змінюється в залежності від сезону. Найбільш активний період - наприкінці весни та на початку осені. Зазвичай вважає за краще полювати вночі, або рано вранці, але під час підвищеної активності полює і вдень. Харчується комахами, личинками, дрібними ракоподібними, рибою, жабами. У розвинених країнах вже давно прийняті обмеження на вилов форелі. Ловити рибу менше певного розміру заборонено. І виловити можна тільки обмежена кількість. У деяких місцях ловити її взагалі заборонено.
Озерна форель Це дуже обережна риба, тому піймати її досить складно. Спочатку необхідно знайти місце, де живе форель. Можна довго намагатися ловити в одному місці, і нічого не зловити. Потрібно постійно шукати нові місця. Форель любить місця з швидкою течією, де вода сильно насичена киснем. Тому ловити краще на перекатах, за водоспадами, у гребель, в місцях з сильною течією, у верхів'ях річок, в озерах. Визначити місце проживання форелі можна в теплий літній день, коли на поверхні води видно кола від риби, що полює за комахами. В інших випадках потрібно вивчати особливості водойми для визначення ймовірного місця проживання. Зазвичай форель вибирає місця, де є укриття. Укриттям може бути кущі над водою, підмиті береги, корчі. Іноді риба ховається в траві, що росте з дна. Днів риба ховається в тіні або укритті, при малій воді - на глибині, в ямах. Проте довго ловити на 1 місці вам не вдасться. Можна виловити всю рибу. Але якщо місце дійсно "рибне", то через деякий час воно буде знову зайняте.
Струмкова форель Ловлять звичайно з берега або зайшовши у воду. Ловлять спінінгом або нахлистом. У кожному конкретному випадку той чи інший спосіб краще. Наприклад, в літні дні, коли риба полює за комахами на поверхні, краще використовувати нахлист. В якості приманки - блешні, мушки, імітатори личинок, "сухі" мушки. Вибір принади залежить від умов, тому не можна дати конкретну пораду, коли краще використовувати той або інший вид - це приходить з досвідом. Зазвичай початківцям вистачає декількох видів блешень і мушок. Можна також запитати поради у досвідчених рибалок, якщо є знайомі:. Велику важливість має точність закидання. Перед виходом на водоймище слід тренуватися на відкритому просторі. Якщо закинути неточно, то можна рибу просто налякати. Кидати слід вище за течією, і потім підтягувати блешню. Швидкість протягування також залежить від умов конкретної місцевості. Для лову використовується спінінг з інерційними або безінерційні котушки, волосінь діаметрів 0,1 - 0,4 мм. Вага блешні коливається від 1 до 40 і вище грам, залежно від того, на яку рибу ви полюєте. Вудлище 1,6 - 2,5 метра. Для нахлисту використовують спеціальний нахлистовий шнур діаметром до 2 мм, який плавно переходить у повідець з волосіні діаметром 0,2 - 0, 3 мм. Вудлище довге. Шнур вибирається по довжині вудлища або трохи довше.
Також велика увага приділяється забросам. Крім високої точності слід увагу приділяти ще й траєкторії закидання. Найпоширеніший тип занедбаності - через голову. Однак є ще маятникові, бічні, катапультні, нахлистові занедбаність. Необхідно володіти технікою всіх закидів для досягнення максимального успіху в різних умовах. Зазвичай дальність закидання коливається від 15 до 20 метрів, але може бути і більше. Кидати потрібно як би трохи вище наміченої мети. Завдяки цьому свої опускається на воду з мінімальним сплеском. Після клювання виконується підсікання. Іноді видно, як риба хапає приманку. Але зазвичай момент клювання визначається за злегка натягнувши волосіні або за сплеску на поверхні. І не слід після цього різко викидати рибу на поверхню води або берег. Витягати потрібно поступово. Під час боротьби риба втомлюється, і чинить менший опір.

Ловля форелі в Карпатах Карта

Коментарі