Тури і подорожі > Авто > Крехівський монастир

Крехівський монастир

Крехівський монастир-1521704997Крехівський монастир знаходиться в чудовому місці у Львівській області не далеко від м. Жовкви і за 3 км від с.Крехова. тут надзвичайно красива природа та чисте повітря.
Він являє собою унікальний комплекс, до якого входять церква св. Миколая, корпуси келій, дзвіниця, господарські будівлі та давні оборонні мури з вежами.
В архітектурному ансамблі Крехівського монастиря домінує чотириярусна дзвіниця (1759 р.) вибудувана над східною вежею та завершена барочним куполом.
Уздовж східної оборонної стіни збудували двоповерховий будинок монастиря, який продовжений в 1776 р. добудовою до наріжної південної круглої вежі. У 1902 р. вздовж південно-західного стіни за проектом І. Вишневського збудовано ще один монастирський корпус.
Головні монастирські ворота спочатку перебували в східному мурі, але в другій половині XVIII ст. її розібрали, а головний вхід перенесли на північну сторону монастиря. Дійові тепер ворота побудовані в барокових формах у 1776 р. До неї через оборонний рів перекинуто кам'яний міст.

Засновано монастир у 1612 році ченцями Києво-Печерської лаври Йоїлом і Сильвестром. На захід од Крехова, за горою Побійної, вони знайшли дві вапняні печери, в одній з них вони облаштували житло, а в другій-церкву. У XVII столітті монастир перенесли на інше місце, туди, де він знаходиться і сьогодні. Ансамбль Крехівського монастиря в плані має форму неправильного п'ятикутника. На внутрішній, прекрасно доглянутій, території монастиря знаходиться скромна церква св. Миколая, а також дерев'яна церква Преображення, яку відновили в 2002 році. Ченці проживають в келіях, які умовно розбиті на три корпуси. Чистота і охайність приголомшлива! Навколо всієї споруди добре зберігся рів, який в ті суворі роки неодмінно був наповнений водою. Ченці неодноразово брали участь в обороні своєї святині. У 1648 році монастир витримав облогу татар. У середині XVII століття монастир був значно перебудований.

Доїхати сюди можна зі Львова двома маршрутами. Через Жовкву, а інший через селище Івано Франкове. Я обрав другий маршрут і можу сказати, що дорога в хорошому стані, є пару невеликих розбитих ділянок. Перед входом до монастиря є стоянка, ресторанчик, збудований в сільському стилі, а в веже-дзвіниці магазин, в основному з церковною літературою.

Igor Kasyanchuk - 05 Грудень 2011
+ Додати свій відгук

Проживання в області