Крехівський монастир

18904 Переглядів

Опис

Крехівський монастир-1642612893Крехівський монастир знаходиться в чудовому місці у Львівській області не далеко від м. Жовкви і за 3 км від с.Крехова. тут надзвичайно красива природа та чисте повітря.
Він являє собою унікальний комплекс, до якого входять церква св. Миколая, корпуси келій, дзвіниця, господарські будівлі та давні оборонні мури з вежами.
В архітектурному ансамблі Крехівського монастиря домінує чотириярусна дзвіниця (1759 р.) вибудувана над східною вежею та завершена барочним куполом.
Уздовж східної оборонної стіни збудували двоповерховий будинок монастиря, який продовжений в 1776 р. добудовою до наріжної південної круглої вежі. У 1902 р. вздовж південно-західного стіни за проектом І. Вишневського збудовано ще один монастирський корпус.
Головні монастирські ворота спочатку перебували в східному мурі, але в другій половині XVIII ст. її розібрали, а головний вхід перенесли на північну сторону монастиря. Дійові тепер ворота побудовані в барокових формах у 1776 р. До неї через оборонний рів перекинуто кам'яний міст.

Засновано монастир у 1612 році ченцями Києво-Печерської лаври Йоїлом і Сильвестром. На захід од Крехова, за горою Побійної, вони знайшли дві вапняні печери, в одній з них вони облаштували житло, а в другій-церкву. У XVII столітті монастир перенесли на інше місце, туди, де він знаходиться і сьогодні. Ансамбль Крехівського монастиря в плані має форму неправильного п'ятикутника. На внутрішній, прекрасно доглянутій, території монастиря знаходиться скромна церква св. Миколая, а також дерев'яна церква Преображення, яку відновили в 2002 році. Ченці проживають в келіях, які умовно розбиті на три корпуси. Чистота і охайність приголомшлива! Навколо всієї споруди добре зберігся рів, який в ті суворі роки неодмінно був наповнений водою. Ченці неодноразово брали участь в обороні своєї святині. У 1648 році монастир витримав облогу татар. У середині XVII століття монастир був значно перебудований.

Доїхати сюди можна зі Львова двома маршрутами. Через Жовкву, а інший через селище Івано Франкове. Я обрав другий маршрут і можу сказати, що дорога в хорошому стані, є пару невеликих розбитих ділянок. Перед входом до монастиря є стоянка, ресторанчик, збудований в сільському стилі, а в веже-дзвіниці магазин, в основному з церковною літературою.

Крехівський монастир Карта

Коментарі

  • Микола 09.03.2016

    Добрався до монастиря 7.03.2016 пізно вечері пішим ходом з милості Божої і чуйності братів переночував в фільварку. Ранок о 6.45год. відвідав ранкову службу Божу та літургію в церкві духовність на вищому рівні. Хоча на дворі дощ був, але мені не мішало сходити до джерела із святою водою. Воістину місце Божої благодаті, душевного спокою та тілесного зцілення. Щиро дякую отцю Даміану брату Філіпу та всьому братству монастиря низькій уклін за вашу працю.

  • людмила 29.06.2015

    Побувала в багатьох монастирях . Крехівський мене вразив найбільше . Незвичайна духовна та енергетична атмосфера . Радує взір та заспокоює душу .

  • Марта 06.06.2012

    Відвідали з учнями-п"ятикласниками Крехів... Дякуємо брату Вінкентію за цікаву розповідь, за щирість і відданість, яку відчули мої учні під час спілкування з ним! Нехай Господь тримає в опіці Крехівський монастир, усіх братів! Дякуємо за Ваші молитви, за те, що допомагаєте нам виховувати дітей у християнській традиції!!!