Гірськолижний курорт Славське

23167 Переглядів

Опис

Гірськолижний курорт Славське-1643035690Славське - відомий курорт, куди прагнуть за емоціями і комфортабельним відпочинком не тільки українці. Це центр гірськолижного спорту, туризму і відпочинку, розташований у мальовничій долині річок Опір та Славка на висоті 501 м над рівнем моря.
Природнє розташування хребтів Бескид і Горганів навколо Славського створило унікальний мікроклімат, який забезпечує постійну безвітряну погоду з великою кількістю сніжних опадів узимку і стабільним утриманням снігу майже до квітня місяця. Дістатися сюди не становить ніякої складності, так як курорт розташований приблизно в 130 км від Львова, поруч із залізницею, що робить Славське одним з найбільш багатолюдних курортів Карпат. Саме через цю багатолюдності на підйомники в Славську часто виникають черги, в середньому вистояти припаде близько 40 хв., А у вихідні, можливо, і 1 - 1,5 години.
У Славському прокладено кілька гірськолижних трас європейського значення і різного ступеня складності. На них функціонують один крісельний і кілька бугельних підйомників, що піднімають протягом години більш 7 тис. лижників. На сьогоднішній день Славське представляє собою велику гірськолижну зону загальною площею 36 кв. км з декількома центрами катання на горі Тростян, Політехнік, Погар, Варшава і Захар Беркут.
Кількість, тип і довжина спусків
Вважається, що найкращі і найцікавіші траси знаходяться на горі Тростян. З цієї гори кататися можна майже в будь-яку сторону - схили там розділяють на західний, північний, центральний і східний, довжиною від 1500 до 2000 м. Траси є будь-якого рівня складності, крім чорних (суперскладних). Саме завдяки такій розмаїтості трас Тростян з кожним роком набуває все більшої популярності. На центральному схилі прокладена спортивна траса, тому допуск туди часто буває обмежений. На північних схилах розташований один бугель довжиною 1200 м, траси там розраховані на більш підготовлених і досвідчених лижників. Західні схили - це три канатно-бугельні витяги, довжиною по 1000 м. Внизу розташовується так звана "Велика долина чайників" - прекрасне місце для навчання новачків і дітей. Траси готують ратраки.
Біля підйомника є камера схову, де можна залишити речі. А прямо біля трас знаходяться виносні бари, де можна перекусити, випити чаю, кави або гарячого вина. Гірськолижний курорт Славське-1643035690

До нижньої станції крісельної дороги, довжиною 2750 м, можна дістатися на повноприводному автомобілі або ж замовити таксі , які за 10-15 хв. доставлять Вас до початку крісельної дороги. Загальна кількість підйомників - 9, трас - 12, перепад висот - 130-550 м., довжина найдовшого спуску - 2000 м.
Ще одна гора Славського - Політехнік. Тут розташовано два бугельні витяги (Львівського Політехнічного та Львівського Фізико-механічного інститутів), розрахованих на початківців та аматорів, тому саме ця гора цілком підходить для тих, хто тільки вчиться кататися на лижах або для батьків з дітьми. Схил тут пологий, довжиною близько кілометра. За нормальних погодних умов товщина сніжного покриву досягає півтора метрів. Відстань з центру Славського до гори близько 1,5 км (можна дістатися пішки за 15-20 хвилин по центральній вулиці), можна доїхати на таксі або своїм транспортом (тут підійде будь-який вид транспорту).
Кількість трас на цій горі - 2, перепад висот - 150 - 250 м., довжина найдовшого спуску - до 1000 м., ширина траси - приблизно 100 - 150 м.
Гора Погар знаходиться майже в самому центрі селища Славсько, на відстані близько кілометра від ж / д вокзалу. До підніжжя гори можна доїхати на будь-якому автотранспорті, там же знаходиться зручна автомобільна стоянка. Можна дійти пішки від вокзалу за 15 - 20 хвилин. Всього тут дві траси довжиною до 900 метрів, середньої складності, схили охоче вибирають для катання сноубордисти.
В нормальну зиму товщина сніжного покриву досягає приблизно півтора метрів. Тут встановлено 2 бугельних підйомника. Траси розділені між собою лісовим масивом. Ширина трас: 100 метрів і 50 метрів. Широка траса має снігові гармати. Схил досить крутий - близько 30 градусів, обладнаний сніговими гарматами, ратраком і освітленням. Снігові гармати працюють в міру необхідності. Ратраками траса укочується регулярно вранці і ввечері, а освітлення працює в разі наявності великої кількості туристів. Перепад висот: 220 м.
Поруч з горою працює кілька пунктів прокату лижного спорядження. За 100 м від підйомника починається квартал новозбудованих сучасних котеджів, що спеціалізуються на прийомі туристів.
Приємно дивує підготовка до сезону схилів на горі Варшава, яка знаходиться за Політехніком. Дістатися до неї можна, звернувши з центральної вулиці Славського біля Перлини Карпат ліворуч (якщо їхати з центру). Приблизно через 3 - 4 км буде підйомник. Також можна дістатися від вокзалу або з пересадкою - від вокзалу до Політеху  і від Політеху до Варшавки.
Піднімає на гору один швидкісний підйомник з накопичувачем "тарілочок" і пропускною спроможністю 900 осіб на годину. Лижникам підійматися буде дуже комфортно. А ось бордистів важкувато і незручно - велике навантаження на руки. Траса тут середньої складності, так що початківцям буде складно вчитися. Перевагою є відсутність великих черг на підіймач, однак для подолання схилів гори потрібні нави. Траса добре підготовлена - викорчувані пні, вирізані чагарники, багато снігу, добре укатати ратраками. Довжина підйомника 1200 метрів, причому спуск по трасі з двома поворотами, ширина траси близько 100 - 150 м.
На горі Захар Беркут (вона ж Високий верх) Ви можете знайти для себе траси будь-якого рівня складності. На горі встановлені два бугельні витяги довжиною 700 і 750 м. Підйомники швидкісні, сучасні. До нижньої станції першого знаходяться помірні схили, які цілком під силу початківцям. До нижньої станції другого - схил крутіше з великою кількістю горбів, вище середньої складності. Крім цього працює парнокрісельна підвісна канатна дорога (ПКД) завдовжки 2800м. Вона починається від корпусів пансіонату "Захар Беркут" і виходить на Високий Верх. Крісельна дорога виконує подвійну функцію: транспортування лижників від бази у верхню частину гори, де розміщуються основні гірськолижні траси, та транспортування лижників на проміжку гірськолижної траси, що примикає до ПКД. Тому, біля відміток висот 855 м і 1075 м встановлено дві проміжні станції підсадки, які обслуговують гірськолижні траси розташовані біля верхньої ділянки ПКД.
Ще однією перевагою є те, що більшість трас проходять в лісі з прекрасними викотили, тому Ви можете насолоджуватися не тільки гірськолижним відпочинком, але й чудовими видами зимового лісу, пішими і лижними прогулянками по лісу.
Біля підйомника знаходиться прокат гірськолижного спорядження і бар-бістро. На посадочній станції є пункти харчування, туалети.
Перепад висот тут близько 552 м., довжина найдовшого спуску - 2800 м.
Проживання

Якщо брати по максимуму, щодня в Славському може знаходиться близько 5 - 7 тис. відпочиваючих. Звичайно ж, з таким напливом туристів, з житлом у Славському проблем не виникає, тим більше в останні кілька років в Славське почали оновлюватися бази відпочинку. Але й колишні бази цілком відповідають євростандартам: водо-і теплопостачання, сауни, басейни, нерідко корти, спортивні та дитячі майданчики і багато іншого. Тут є безліч туристичних закладів загальної одноразової місткістю до 1075 місць, агросадиби, приватний сектор.
Харчування
З харчуванням у Славському проблем також немає. Тут досить великий вибір пунктів харчування, в тому числі і пересувних: кафе на відкритому повітрі, гриль-бари, кафе-закусочні і ресторанчики, де Ви зможете швидко перекусити, покуштувати страви національної та європейської кухні, спробувати різні слабоалкогольні та гарячі напої.
Визначні пам'ятки
Якщо Ви зібралися в Славське, то обов'язково відвідайте Тустань - Державний історико-культурний заповідник. Це пам'ятка історії, археології, архітектури та природи. Знаходиться він за адресою: Львівська обл., Сколівський р-н., С. Урич. У Музеї Ви зможете ознайомитися з історією міста-фортеці Тустань, археологічними знахідками, а також перенестись у середньовіччя, відвідавши кімнату воєводи XIII століття.
Водоспад Шипіт вважається одним із самих мальовничих місць Карпат та однією з візиток Закарпаття. Це один з найбільш унікальних і найкрасивіших водоспадів України. Знаходиться він на річці Пилипець у межах полонини Боржава (6 км від с. Пилипець Міжгірського району Закарпатської обл.). Шипіт скидає каскадами свої води з 14-метрової висоти. Особливо красивим водоспад буває після дощів, коли гуркіт від падаючої води можна почути за десятки, а то й сотні метрів від самого водоспаду. Шипіт вже давно став невід'ємним елементом майже всіх туристичних маршрутів Закарпаття. Щорічно помилуватися ним приїжджають тисячі відвідувачів.
Неподалік від селища Славське знаходиться гірське озеро Хащованське. Цей унікальний водоймище є своєрідним неабиякою спокусою для туристів.

ЯК ДІСТАТИСЯ

Дуже зручно добиратися до Славського залілізничним транспортом. Усі потяги, які ідуть зі сходу країни на захід, зупиняються у Славському.

Автобусом можна доїхати зі Львова, Ужгорода, Стрия. На автомобілі - головною автотра­сою Київ - Ужгород; через 2 км від м. Сколе буде поворот на Славське (20 км до центру селища).


Гірськолижний курорт Славське Карта

Коментарі