Дайвінг на Житомирщині

12710 Переглядів

Опис

Більш відома своїми кар'єрами Житомир­ська область. У самому Житомирі знаходиться декілька глибоких затоплених кар'єрів, які цікавлять дайверів з усієї України і навіть з-за кордону. Найбільш відомі Соколовський і Богунський кар'єри.

Соколовський кар'єр має глибину більше 100м; видимість - 10-15м. Дуже красиві схили кар'єру. У південній частині на глибині 5-15 м багато дерев. За відгуками дайверів, тут створюється враження, ніби пливеш у лісі, пробираючись крізь чагарники, - тільки без листя і трави під ногами. Із західного боку на глибині 22 м лежать два автомобілі: джип і перевернуті на дах «Жигулі»; на східному боці також є затоплені «Жигулі». Досить багато риби: окунь, зграйки плітки.

Дайвінг на Житомирщині-1634960996Богунський кар'єр. Водоймище, яке має овальну форму і площу 300x400 м. Стіни кар'єру майже прямовисні. Глибина близько 20 м. Термоклин починається з 5,5 м, і відразу за ним видимість різко погіршується. Характер­ний для кар'єрів шар суспензії починається з 8 м і має товщину 2 м. Відразу за шаром мулу нижче 10 м починається повна темрява, але видимість поліпшується до 2-2,5 м. Темпера­тура води нижче термоклина стандартна для джерельних кар'єрів - +4 °С. Структура дна - щільний густий шар чорного мулу. Дно прак­тично рівне, без перепадів. На дні немає навіть залишків гранітної породи, що говорить про планове завершення робіт на кар'єрі через від­сутність сировини.

Ще один затоплений гранітний кар'єр є у м.Малин.

Кар'єр є водоймищем, яке має витягнуту форму і розміри 800х500м. Береги уривисті, піщані, із додаванням гранітної породи. Причина затоплення - джерельна вода. Кар'єр не має природних стоків; глибина - 15м. Структура дна - рівна (все дно вистелене гранітними уламками середньої величини) Значних провалів немає, замуленість відсутня. Видимість на дні складає близько 7-10 м, що і дуже високим показником для пріс-іюіюдих водоймищ. Температура типова для затопленого гранітного кар'єру - на дні +4С. Термокрин очинається із 7м. Біля поверхні влятку видимість знижується до 2м. Дно кар'єру чисте від будівельного сміття, немає характерної для таких місць арматури, що стирчить, старих автомобільних покришок і под.

Дайвінг на Житомирщині Карта

Коментарі