Воронцовський палац

11039 Переглядів

Опис

Воронцовський палац-1634955432Воронцовський палац, з 1936 року - Палац піонерів, - це справжній пам'ятник архітектури початку XIX століття. Знаходиться він в місті Одеса на Приморському бульварі. Розміщується він на краєчку приморського пагорба, а саме там, де колись розміщувалась турецька фортеця Хаджибей, а задовго до неї - грецький античний поліс. Граф Воронцов побудував свій палац в західній частині Миколаївського бульвару.
Спроектував будівлю архітектор Ф. К. Боффо в 1827 році в стилі ампір. Граф проводив тут чудові бали та вечори. Палац багато років поспіль викликає захоплені відгуки і привертає увагу публіки.

Воронцовскій палац складається з декількох частин - це головна будівля, одна сторона якого «дивиться» на бульвар; прибудований до палацу великий флігель; двір, який відокремлює житлову частину будинку від стаєнь. А також тут розташовані будівлі самих стаєнь, які вражають химерністю архітектури і висотою стелі. Раніше палац прикрашав гарний сад, який розташовувався перед будівлею і спускався своєю зеленню по схилу обриву до моря. 

Особливістю палацу була і дивовижна бібліотека графа Воронцова, яка займала цілий зал будинку. Книги з бібліотеки зберігаються і досі у так званому "Воронцовському фонді" місцевого університету.

Хоча в минулому палац переніс багато тяжких часів, проте, не дивлячись на це і на певні похибки, які були допущені під час його будівництва, він ще довгий час радуватиме відвідувачів своєю величчю та красою.

Місцезнаходження: м. Одеса, Приморський бульвар, 1 

Воронцовський палац Карта

Коментарі