Веломаршрут Мар'янівка - Берестечко - Пляшева - Демидівка - Суховоля - Луцьк

13449 Переглядів

Опис

Мар'янівка (залізнична станція Горохів) - Берестечко - Пляшева - Демидівка - Суховоля - Луцьк (96 км)

Маршрут проходить по пересіченій місцевості (дороги асфальтовані).

ВАРТО ПОДИВИТИСЯ НА МАРШРУТІ

Веломаршрут МарБерестечко. Каплиця Святої Фекли на місці могили-курган, де, за легендою, поховані більше п'ятисот українських дівчат, які були вбиті в 1658 р. татарськими завойовниками; пам'ятники: Б.Хмельницькому, Т.Шевченку, а також на могилі луцького старости князя О.Пронського; Єгорівська церква, Троїцький костьол, який до 1832 р. належав ордену тринітаріїв, та ін.

Пляшева. Історико-культурний заповідник «Козацькі могили» (на околицях села, на березі р.Пляшівка, у 1651р. відбулася остання битва Визвольної війни українського народу (1648-1654 рр.), що відома в історії як «Битва під Берестечком»); на території заповідника - Геор­гіївська церква-мавзолей (1910-1914рр.), що не має аналогів в Україні (тут у гробниці-саркофагу спочивають останки загиблих у цій битві україн­ських козаків); Михайлівська церква, де, за переказами, напередодні битви з армією польського короля Яна Казимира митрополит коринфський благословив Б.Хмельницького Веломаршрут Марй освятив козацькі шаблі; на острові Журавлиха - хрест-пам'ятник на могилі трьохсот загиблих українських козаків, що змогли затримати польське військо. їх подвиг дав можливість полковнику І.Богуну врятувати основні сили української армії після зради віроломного союзника - війська кримського хана.

Веломаршрут МарЛуцьк. Історико-культурний заповідник «Старий Луцьк»; замок Любарта (Верхній замок, 1340-1384рр.) з 10-метровими стінами, трьома сторожовими баштами й іншими будівлями, у яких знаходиться унікальний Музей дзвонів (від середньовіччя до наших днів), а також картинна гале­рея, виставка будівельної кераміки та ін.; Свято-Хрестовоздвиженська церква (1619-1888 pp.), Свято-Покровська церква, церква Архангела Михайла, костьол Святих Петра і Павла, Свято-Троїцький кафедральний собор, синагога («Малий замок», кінець XIVci); неоготична кірка і дзві­ниця, а також монастирі XVII-XVIIIct. різних чернечих орденів (у деяких культових спорудах є підземелля, які можна подивитися); пам'ятники та скульптури: Святому Миколі (покровителю і захиснику міста), Лесі Українці, главі незалежної Української Народної Республіки (1917-1921рр.) М.Грушевському, Т.Шевченку; ув'язненим в'язниці НКВС, які були розстріляні 23 червня 1941р., та ін.; монумент на честь 2000-річчя християнства; будинок (нині - будинок-музей), де 1890-1891р. жила сім'я Тетеруків, зокрема найвідоміша її представниця – українська поетеса і драматург Леся Українка (Лариса Петрівна Косіч); Галерея мистецтв; Музей книги, Музей Волинської ікони і краєзнавчий музей.


Веломаршрут Мар'янівка - Берестечко - Пляшева - Демидівка - Суховоля - Луцьк Карта

Коментарі