Веломаршрут Комиш-Зоря - Берестове - Карла Маркса - Глодове - Калайтанівка - Глодове - Радивонівка - Старопетрівка - Бердянськ (84 км)

9437 Переглядів

Опис

Маршрут проходить пересіченою місцевістю - в основному асфальтованими дорогами. У напрямку мальовничих скель на р.Берда на околицях сіл Калайтанівка, Миколаївка, Радиво­нівка та ін. зустрічаються ґрунтові дороги.

ВАРТО ПОДИВИТИСЯ НА МАРШРУТІ

Села Карла Маркса, Миколаївка, Глодове, Калайтанівка, Радивонівка, Осипенко, Старопетрівка, Новопетрівка.

На околицях цих сіл - неповторні гранітні береги р.Берда з гротами, гранітними скелями («Кристал», «Сова», «Кварцова», вона ж - «Віслюкові Вуха», та ін.). За 3 км на захід від с Карла Маркса - курган Могила Чумацька (155 м). На такій же відстані на захід від с Миколаївка - кургани Могила Гостра і Могила Орлова. За 8 км на схід від цього села - курган Могила Манич (123 м). Приблизно на такій же відстані на схід від с Радивонівка - курган Могила Шоль (108 м). На пів­день від цього села, ліворуч від шосе біля водосховища на р. Берда - курган Могила Гостра.

Бердянськ. Скульптура Сантехніка, яку називають у народі «Михайлом», що виглядає з каналізаційного люка на мос­товій з розвідним ключем у руці. Пам'ятники: морській рибі - Бичку-годувальнику, «Тим, хто назавжди пішов в море», художнику І.Бродському, керівнику Севастополь­ського повстання 1905 р. на крейсері «Очаків» П.Шмідту, легендарній льотчиці 1930-х років, Герою Радянського Союзу П.Осипенко, торпедний катер-пам'ятник морякам Азовської флотилії, що звільняли місто в 1943 p.,та ін.; Будинок-Музей П.Шмідта, художній музей ім. І.Бродського, музей «Подвиг»; Бердянська коса.

Веломаршрут Комиш-Зоря - Берестове - Карла Маркса - Глодове - Калайтанівка - Глодове - Радивонівка - Старопетрівка - Бердянськ (84 км) Карта

Коментарі